Masakra w Makau, czyli draka bez Drakka

Dziesięć minut. Tyle wystarczyło, by system Makau z dobrze prosperującego, przemysłowego zakątka galaktyki zmienił się w pole regularnej bitwy. Frakcje Makau General Services, Makau Purple Council oraz Revolutionary Party of Makau żądają natychmiastowego śledztwa i ukarania winnych bezpodstawnej przemocy. Co dziwne, frakcje imperialne działające w systemie wstrzymały się od komentarza, wręcz nie podały jakichkolwiek informacji.

Co się stało 21 sierpnia 3304r w systemie Makau? Raporty przedstawiają przerażające liczby: 130 zabitych, 730 rannych, 13 statków cywilnych i 67 statków ochrony systemu zniszczonych. Ale nie uprzedzajmy Faktów.

Cofnijmy się do 15 sierpnia 3304r. O godzinie 17:13 na stację Turner Dock dociera wniosek o uzyskanie pozwolenia na kręcenie nagrań do filmu instruktażowego. Podpis holocyfrowy złożony wraz z dokumentem został zweryfikowany jako należący do Mathiasa Shallowgrave’a. Według informacji z biura frakcji na stacji wniosek został odczytany i przekazany do wiadomości Hetmana Skrzydlatych – Drakkainena oraz Rotmistrza Szkodiego dokładnie 25 minut później. Sprawa otrzymała sygnaturę MKU/172/Pajk/P/12 i została przekazana do margrabiego zarządzającego tym sektorem. Co ciekawe, po kolejnych 13 minutach, o 17:41 nadeszła odpowiedź z biura Hetmana podpisana holopodpisem Drakkainena. Treść odpowiedzi jest znana i była następująca:

„Pajk, niech sobie kręci (ten film, przyp. red.), może w końcu się czymś zajmie, daj mu to pozwolenie.”

Odpowiedź poznaliśmy dzięki pomyłce w wysyłaniu odpowiedzi do wszystkich, zamiast do oznaczonego respondenta. Dzięki pomyłce lub przez celowe działanie, ale nie uprzedzajmy faktów.

Pozwolenie zostało wystawione jeszcze tego samego dnia około godziny 21. Nie wiemy dokładnie o której, gdyż deskryptor czasowy został uszkodzony, a czas może być określony jedynie na podstawie kolejnych identyfikatorów wpisów. Podobno jest to częsty problem systemów, w których występuje niespójność danych w bazie.

18 sierpnia systemy monitorujące przestrzeń przechwytują zaszyfrowany sygnał napływający z okolic Nav Beacona. Znalezienie odpowiedniego algorytmu było stosunkowo proste, a odszyfrowana wiadomość zawierała tylko dwa znaki:

„pi”

Zaszyfrowana wiadomość została zarejestrowana o godzinie 7:57.

Dokładnie 3 dni i 14 godzin później w systemie pojawiło się kilkanaście statków posiadających identyfikator wskazujący na siły The Winged Hussars. Odnotowano przylot byłego hetmana, dwóch czynnych oficerów, kilku husarzy i kadetów. Obliczenia wskazywały, że armada kieruje się do pasa asteroidów okalającego gazowego giganta Makau 5.

Ich przylot ok. godziny 22, dnia 21 sierpnia 3304r odnotował sierżant Frank Derbin:


„Patrolujemy sobie kamyczki, wiecie, tak mówimy na te, te… (pokazuje na asteroidy, przyp. red.) a tu nagle błyski, trzaski w radio, to alarmuję: Hej, coś się dzieje w sektorze Theta-0-3! Patrzę, a tam… dosłownie cyrk przyjechał! Różniste statki, świecące, złote, różowe! Wiele wypuszczało kolorowe opary z dysz silników! Hipisi – myślę, albo nie! Ci… no ci od tuningu! To czytam notkę wywoławczą i wywołuję przez radio: 
>Dys ys Makau system autority, Derbin, sierżant! Hu ju ar?< 
I za chwilę dostaję jakiś bełkot… no to mówię 
>Powtórz, ripit!< 
i dostaję w końcu normalną odpowiedź:
>Powtarzam, tu Mathias Shallowgrave, Hetman Skrzydlatej Husarii, zgodnie z pozwoleniem o sygnaturze MKU/172/Pajk/P/12 nakręcimy tu kilka ujęć i nas nie ma.<
Sprawdziłem – rzeczywiście, jest coś takiego w systemie, to mu mówię: Dobra, tylko tu jest trochę gamoni, którzy lubią przydybać takich picusiów.
>Poradzimy sobię< – odparł i rzeczywiście, po chwili jeden po drugim statki z czarnej listy zaczęły odparowywać. Powiedziałem do kumpli, że lecę na kebsa. Jak wróciłem… nie… nie mogę…”

Co się zdarzyło 21 sierpnia 3304 roku między godziną 22:00 a 22:30? Z relacji rannych pilotów jednostek policyjnych wynika, że tuż po zakończeniu eliminowania statków z czarnej listy kilku pilotów armady otworzyło ogień do jednostek ochrony. Jeden z pilotów relacjonuje przebieg zdarzeń:

„Widziałem, jak usuwali to ścierwo z naszego sektora, daliśmy im pełną swobodę, bo dobrze im szło. No i nie wiem co się stało, ktoś mnie drasnął, sprawdziłem – nie wiem kto, więc oddałem ostrzegawczy w przestrzeń. Dostałem drugi, trzeci raz i psss – oderwała się przednia szyba, silnik przestał działać, w ogóle wszystkie systemy nie działały. Siedziałem tak i patrzyłem, jak moi koledzy… przyjaciele… jeden po drugim… Sam czułem, że zamarzam, skostniałą ręką wcisnąłem przycisk wsparcia, ale pojawiło się szybciej, pewnie ktoś inny wpadł na ten pomysł. To nic nie dało, wsparcie wybuchało jedno po drugim. W radiu słyszałem śmiechy, teksty typu: >poczekaj, wezmę Cię z tyłu< albo >nie włączyłem nagrywania<, czy >nie umiem latać tą condą<. Nie wiem, dlaczego jeszcze żyję…”

Dlaczego ekipa filmowa, bo tak nazwała siebie armada wkraczająca w pas asteroidów zaczęła eliminować jednostki z wystawionym listem gończym? Dlaczego później zaczęła mordować niewinnych cywili i jednostki porządku publicznego? Mathias Shallowgrave zniknął i od dwóch dni jest niedostępny. Jeden z oficerów biorących udział w walce powiedział:

„Myślałem, że to statyści – według scenariusza mieliśmy >wybić< kryminalistów i miała nas zaatakować ochrona systemu… i tak się stało. To coś strasznego, przecież nawet nie używaliśmy prawdziwej broni, myśleliśmy, że taki jest scenariusz!”

W mesie oficerskiej słychać również opinie, że to była nieplanowana akcja sprawdzenia gotowości jednostek ochrony przed zmasowanym atakiem. Inny oficer wypowiedział się nieoficjalnie na ten temat:

„Może trochę mnie poniosło. Ale dobrze, jeśli to ma być ochrona systemu, to niech s#@!”

Poprosiliśmy o komentarz Hetmana Drakkainena – co husarze, a zwłaszcza oficerowie robili w tym systemie, gdzie wtedy był Drakkainen? Dlaczego doszło do masakry? W odpowiedzi otrzymaliśmy krótkie oświadczenie z biura Hetmana:

„Hetman Skrzydlatej Husarii, CMDR Drakkainen pozyskiwał w tym czasie dodatkowe fundusze na rozwój frakcji. Szczegóły dotyczące operacji Makau zostały utajnione.”

Pozostaje wiele pytań po masakrze w Makau. Czy Hetman Drakkainen wiedział, co się stanie w systemie? Dlaczego frakcje imperialne milczą? Czy „ekipa filmowa” wiedziała, ze ich broń jest prawdziwa? Kto rozpoczął walkę po zniszczeniu wszystkich przestępców? Gdzie zaszył się Mathias Shallowgrave? Czy sam zaplanował to wszystko?

Na chwilę obecną znamy fakty – statystyki zniszczeń oraz spadek wpływów Skrzydlatej Husarii w systemie, który będzie ciężko odrobić.

11 odpowiedzi Masakra w Makau, czyli draka bez Drakka

 • Anonimowy  napisał(a):

  I mnie tam nie było!

 • CMDR Ryczypior  napisał(a):

  Może to i dobrze, przynajmniej żyjesz 😛

 • Anonimowy  napisał(a):

  oj tam wielkie halo

 • CMDR Ryczypior  napisał(a):

  A nie? Kupa zabitych i natychmiastowy spadek wpływów o ponad 5%!

 • Anonimowy  napisał(a):

  To wszystko przez PIS!

 • Anonimowy  napisał(a):

  Kiedy słychać strzały?

 • CMDR Ryczypior  napisał(a):

  Dokładnie ciężko określić, Informacje o pojedynczym trafieniu nie są od razy wysyłane do centrali. Szacuje się, że między 22:10 – 22:20

 • Blue State Industry  napisał(a):

  TWH jak zawsze rozrabia, a Hetman jak zawsze nic z tym nie zrobi. ODDAJCIE NAM KONTROLĘ NAD MASKELYNE!

 • Admirał Anal  napisał(a):

  Me serce radóje się na wieźć, rze WIelka HUzarja pada na swe kolana, zniszcztymy karzdy waż system i kopernika przede wszystkim. ŚMIERDŹ!

 • DYoda  napisał(a):

  Byłem na miejscu przez pewien czas, i mogę napisać że po początkowym oczyszczaniu systemu pilot jednej z lokalnych jednostek porządkowych na otwartym kanale zwrócił się do "filmowców" z tekstem: "Wyp#$@% stąd bo mi kredyty za bandziorów zabieracie" po czym otworzył ogień. Nie wiem czy to były strzały ostrzegawcze, wiem że już go nie ma pomiędzy nami.

  Później to już było pełne zamieszanie w trakcie którego dostałem prywatną wiadomość od mojej lepszej połowy: "Znowu się gdzieś szlajasz z kolegami! Masz jeszcze urlop, chorymi dziećmi byś się zajął a nie zabawa ci w głowie" a jak powszechnie wiadomo takie teksty mają większą siłę przyciągania niż Sgr*A. Ustawiłem więc namiar na HR8444 i uruchomiłem FSD.

 • Anonimowy  napisał(a):

  Ale co to za życie.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.