Operacja: Pomocna Dłoń – Czy Shallowgrave działa na szkodę TWH?

Poranna porcja donosów okazała się, jak w kilku poprzednich dniach, stajnią Augiasza, której przewertowanie i uprzątnięcie zajęło redakcji cały dzień. Pokaźna ilość bezpodstawnych oskarżeń i skarg na poziomie przedszkola („Uprzejmie donoszę, że CMDR RANDARIO je podczas oblotu. I to zupę je! Z torebki!!!” – 🤦) wylewała się z ekranów powodując wypadnięcie ostatniego włosa z zaczeski naczelnego, a młody i energiczny Philip Blaine zaczął na naszych oczach siwieć. Ja zaś począłem obgryzać protezę…

Niemniej wśród tego wszystkiego udało się wyłapać notkę od jednego ze zweryfikowanych źródeł – Złego Psa. Źródło poprosiło o kontakt przez kanał z najwyższym stopniem szyfrowania. Podczas rozmowy wyjawiło mi kila informacji na temat operacji „Pomocna Dłoń” prowadzonej przez Skrzydlatą Husarię:

„Oficjalnie jest to operacja pomocy gospodarczej dla frakcji, które współistnieją pokojowo razem z TWH. Opracowana przez Rotmistrza i zatwierdzona przez Mathiasa Shallowgrave. Cel szczytny i szlachetny, bo zwiększy dobrobyt wszystkich frakcji w husarskich systemach. Gdy się jednak przyjrzeć dokładniej rodzą się pytania: Dlaczego w oficjalnej akcji TWH panujący obecnie Hetman Drakkainen został pominięty w drzewku decyzyjnym? Dlaczego w akcji o charakterze ekonomicznej aktywny udział bierze spora grupa agentów od tzw. kreciej roboty? Czyje rozkazy wykonują?”

Pytania te, niestety, pozostają na razie bez odpowiedzi. Obie strony – Drakkainen i Shallowgrave byli dla nas nieosiągalni w trakcie pisania tego artykułu.

Jakie są skutki tej operacji? Źródło donosi:


„W kilku systemach sąsiadujących z HR 8444 odnotowano nagły spadek wpływów TWH w skali do tej pory niespotykanej w czasie pokoju. Już pierwszego dnia margrabiowie powinni postawić cała frakcję na nogi a teraz? Cisza i spokój. Dwóch dziwnym trafem jest na urlopie resztą zaszyła się w swoich biurach i wydaje się niczego nie zauważać.”

Czy zatem operacja pomocy innym frakcjom toczy się kosztem Skrzydlatych? Czy Rotmistrz i były Hetman działają na szkodę frakcji?

Faktem jest, że „Pomocna Dłoń” jest operacją oficjalną i spotkała się ze sporym entuzjazmem Husarzy. Może wspomniani przez źródło tajni agenci wykorzystując okazję działają za plecami Shallowgrave’a, czy nawet Drakkainena zbijając wpływy Husarii w systemach? Wskazywałoby to, jak i poprzednie informacje, na jeszcze jedną, nieznaną stronę konfliktu. Być może to właśnie machinacje tej osoby, czy grupy osób stoją za jego rozgorzeniem?

Do sprawy wrócimy.

6 odpowiedzi Operacja: Pomocna Dłoń – Czy Shallowgrave działa na szkodę TWH?

 • Tajny agent  napisał(a):

  Proszę nas nie mieszać w walkę o władzę, mamy swoje sprawy na kokpicie 😉

 • Anonimowy  napisał(a):

  Za wszystkim stoi Dr. Who

 • CMDR Ryczypior  napisał(a):

  Może jakieś oficjalne oświadczenie w tej sprawie?

 • Anonimowy  napisał(a):

  Podobno wylądował statkiem kosmitów na jednej z planet systemu Idunn, a piraci z pobliskich systemów zostali przez niego "podkupieni" ��

 • Krecik  napisał(a):

  Wystarczy, że trochę popracuję i od razu krecia robota 🙁

 • Pajk  napisał(a):

  To nie ja…

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.