Operacja: Pomocna Dłoń – komentarz Drakkainena

Wczoraj, tj. 10 sierpnia 3304r do naszej redakcji dotarł oficjalny komentarz z biura Hetmańskiego. Ze względu na dość późną porę oraz przepadający karnet do 11 Parsecs na darmową degustację rzadkich… hmm… napojów dopiero dzisiaj byliśmy w stanie go opublikować:

„Nie rozumiem, skąd przekonanie, że zostałem pominięty przy podejmowaniu decyzji na temat wymienionej operacji. Fakt, że nie zabrałem do tej pory głosu w tej sprawie nie oznacza, że o niczym nie wiedziałem. Dobrze znam Rotmistrza i mam do niego pełne zaufanie jeśli chodzi o strategię działań frakcji. Konsultuje się ze mną zawsze, gdy zajdą wyjątkowe okoliczności. W tym przypadku uznał zapewne, że takowe nie zachodzą. Niemniej jednak z powodu szumu, jaki ta akcja wywołała ostatnio w mediach nie wykluczam, że być może przyjrzę się sprawie dokładniej.”

„W związku z powyższym uważam, że pytanie o udział PBO w operacji nie powinno być skierowane do mnie.”

„Odnosząc się jeszcze do zarzutów dotyczących spadków wpływów TWH w wielu systemach chciałbym zauważyć, że ostatnio założyliśmy placówki w systemie 22 GAMMA PISCIS AUSTRINI co doprowadziło do konfliktu z jedną z tamtejszych frakcji. Zbiegło się to idealnie z tym o czym Pan pisze, czyli tracimy poparcie w systemach okołostołecznych. Niewykluczone, że stoją za tym organizacje powiązane z frakcjami z systemu objętego wojną. Mogę Pana zapewnić, iż odpowiednie służby badają tę sprawę. Chciałbym też przy okazji uspokoić wszystkich, że nie zdarzyła się do tej pory sytuacja, żeby Husaria była zmuszona opuścić jakiś system, chyba że z własnej woli. Takiej woli jednak teraz nie ma.”

Udało się nam skontaktować z biurem Hetmańskim Drakkainena, gdzie po dość długim czasie oczekiwania przywódca Skrzydlatych zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań.

Echo Przestrzeni: Czy mógłby Pan odnieść się do informacji w kontekście domniemanego konfliktu u władzy? Według przecieków i zaufanych źródeł zaistniał spór dementowany ostatnio przez Shallowgrave’a. Czy zechciałby Pan skomentować te plotki? Może zdementować? Potwierdzić…?

Hetman Drakkainen: Nie zaprzeczam i nie potwierdzam, ale skoro mówi Pan o zaufanych źródłach… widzę, że czeka mnie wewnętrzne dochodzenie.

EP: River Phoenix w swoim artykule powołuje się na źródło, które twierdzi, że: „Podobno Drakkainen tak zachłysnął się władzą, że ani myśli ustąpić ze stanowiska i planuje utrzymać pełnię władzy i kontroli nad Skrzydlatą Husarią”.

HD: Jako PO Hetmana mogę Pana zapewnić, że wszelkie zasady przekazania władzy były okreslone przed odejściem Hetmana M. S. i nadal obowiązują.

EP: Mathias Shallowgrave dość pewnie zaznaczył, że jest Pan w stanie oddać władzę natychmiast i bez mrugnięcia okiem. Rozumiem, że jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z procedurą, odda Pan władzę?

HD: Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zgodzic sie z tym.

EP: To dość ciekawa sytuacja mając na uwadze doniesienia z Autamkindii. Ale właśnie – Ryder’s Rangers oraz The Bright Star Squad. Czy działania umożliwiające wejście tych frakcji były zamierzone?

HD: Jeśli idzie o działania w systemie AUTAMKINDIA to mam zaufanie do nadzorującego je Rotmistrza. Wiadomym jest, że TWH obejmuje zasięgiem spore terytorium i takie sytuacje będą się zdarzać coraz częściej. Ale, żeby zakładać, że są to celowe działania… nie wydaje mi się.

EP: Źródła informują nas i jest to oczywiście do sprawdzenia w kartotekach systemu, że jest Pan osobiście odpowiedzialny za działania w Autamkindzie. Oznacza to, że musiał Pan wiedzieć o wejściu obu powiązanych z Federacją Pilotów frakcji. Chyba że podejrzewa Pan działania za jego plecami?

HD: Tak wiedziałem o tym z jednego z raportów Rotmistrza sprzed parunastu dni. Jednak nie wydało mi się to cos dziwnego w odniesieniu do tego co powiedziałem powyzej.

EP: Kontynuując powyższe, czy dopuszcza Pan sytuację, w której np. skrzydło PBO, niby jawne, ale niewielu o nim słyszało, albo inna grupa lub osoba prowadziły operacje mające na celu zniesławienie Pana jako Hetmana, czy Margrabię systemu?

HD: Jesli taka sytuacja by sie potwierdziła, to może Pan być pewny, że osoby za to odpowiedzialne poniosą ogromne konsekwencje.

EP: To inaczej, w kontekście PBO. Czy jest Pan, jako Hetman Skrzydlatej Husarii bezpośrednim zwierzchnikiem tego skrzydła? Czy ma Pan wiedzę o wszystkich operacjach tego skrzydła i ewentualnie czy jest możliwość, że ktoś inny mógł zlecić nieoficjalną, ale akredytowaną przez TWH operację?

HD: Łańcuch dowodzenia jest jasno określony w TWH, bezpośrednie zwierzchnictwo nad skrzydłami sprawuja Oficerowie.

EP: Czyli nie ma Pan pełnej wiedzy o działaniach PBO?

HD: Dobieram Oficerów rozważnie i mam do nich pełne zaufanie. Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, mamy procedury wewnętrze, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości podważające to zaufanie.

EP: Dobrze, zostawmy na razie jawne tajne skrzydło, ale zostańmy jeszcze chwilę w Autamkindzie. Zapewne wie Pan, choćby z naszego artykułu, że Mathias Shallowgrave był widziany w tym systemie – sam nie zaprzeczył tej informacji. Niemniej zapytany o „Zniszczenie Gada” stał się nerwowy i szybko zakończył rozmowę. Wie Pan coś na jej temat?

HD: Wiem tyle ile przesyła mi w raportach Rotmistrz.

EP: To może nakreślę Panu sytuację na podstawie informacji ze źródła zbliżonego do kręgów dowództwa i planowania: „Tym żyje każdy korytarz na Gutierrez Arsenal. Mówią, że jeśli Drakkainen nie odda władzy dobrowolnie, zwolennicy Shallowgrave’a przeprowadzą operację specjalną pod kryptonimem >Zniszczenie Gada<„

HD: Nie wypada cytować samego siebie, ale powtórzę: jako PO Hetmana mogę Pana zapewnić, że wszelkie zasady przekazania władzy były okreslone przed odejściem Hetmana M. S. i nadal obowiązują. Za ewentualne personalne urazy Pańskiego źródła względem mojej osoby nie mogę odpowiadać.

EP: Czyli podsumowując – nie ma żadnego konfliktu, powrót Shallowgrave obwarowany jest procedurami, a Pan nie obawia się ewentualnego zamachu, gdyż nie sprawia Pan żadnych problemów związanych z objęciem władzy przez poprzedniego Hetmana?

HD: Nic mi o tym nie wiadomo, a jeśi ktoś chciałby spróbować szczęścia i sprawdzić, ile waży Hetmańska Buława zapraszam przed stację w Maskelyne Vision, mój Clipper „klapek” jest gotowy.

EP: Zamachy raczej mają to do siebie, że nie są pojedynkami jeden na jeden. Wspomniane procedury – jest nam Pan w stanie uchylić rąbka tajemnicy, na czym one polegają? Czy istnieje możliwość, że Shallowgrave może ich nie przejść? Czy w takim przypadku rozwiązanie siłowe dałoby ten sam efekt, czyli przejęcie władzy nad TWH?

HD: Odmawiam komentarza.

EP: Dobrze, zostawmy Shallowgrave’a i zamachy. Teraz załóżmy – jeśli nie ma żadnego konfliktu i obaj Panowie jesteście szczerzy z opinią publiczną, to komu innemu mogłoby zależeć na takim przedstawieniu sytuacji, sianiu dezinformacji czy podkopywaniu zaufania publicznego do przeszłej, obecnej jak i przyszłej władzy? Ma Pan jakieś podejrzenia? Przecież donosy i cała obecna sytuacja nie jest korzystna ani dla Pana, ani dla poprzedniego Hetmana.

HD: Jak może się Pan domyślać nawet jakbym wiedział to nie podzielę się ta informacją. Dziękuję za wywiad, przekroczyliśmy już planowany czas. Niestety, ale musimy kończyć, obowiązki służbowe wzywają. W sprawie dalszych pytań proszę się kontaktować z sekretariatem.

EP: Jedno pytanie i kończymy! Proszę się nie rozłączać!

… komunikacja zakończona …

Z rozmowy można wywnioskować, że Hetman Drakkainen nie do końca wie, co dzieje się w tym ogromnym tworze, którym – oficjalnie – dowodzi. Czy zaufanie, którym darzy swoich współpracowników nie okarze się zardzewiałym gwoździem do jego trumny?

Polityka popuszczenia pasa, która przysporzyła mu wielu zwolenników mogła doprowadzić do poluzowania obyczajów. Przekazanie części kompetencji na osoby, które otrzymały nagle ogromną, nie kontrolowaną przez nikogo władzę mogło wydawać się sporym ryzykiem, ale to dopiero widmo powrotu Shallowgrave’a rozpoczęło lawinę niekorzystnych dla Drakkainena okoliczności.

Polityka obecnego Hetmana nie podoba się jednak każdemu. Niektórzy zarzucają mu doprowadzenie do stagnacji i rozpasania Skrzydlatych, a brak nadzoru doprowadził do nadużyć i korupcji. Shallowgrave mógł dotrzeć swoimi planami do tej grupy osób.

Wielu specjalistów wykazuje obawę, że nawet jeśli dojdzie do pokojowego przekazania władzy, zapowiadane przez Shallowgrave’a reformy mogą doprowadzić do buntu zadowolonej z obecnej sytuacji grupy, co może wywołać zamieszki, a nawet wojnę domową.

Czy mimo kategorycznego zaprzeczania Mathiasa konflikt władzy istnieje? Czy wspomniane przez Drakkainena procedury nie przerastają możliwości byłego Hetmana? A może cała sytuacja to bicie piany kogoś, któremu bardzo na rękę jest wywołanie wewnętrznych problemów w Husarii?

Do sprawy z pewnością wrócimy.

2 odpowiedzi Operacja: Pomocna Dłoń – komentarz Drakkainena

  • Anonimowy  napisał(a):

    Do Redakcji

    Może zamiast zajmować się sianiem fermentu i pisaniem jakiś niestworzonych historii o walce o władzę w TWH i zamieszanym w to wszystko nieistniejącym skrzydłem o śmiesznej nazwie PBO. Zrobilibyście coś sensownego i opisali jak prężnie działa oficjalne i jedyne husarskie skrzydło tj. Husarski Korpus Logistyczny – tyle pracy jaką to skrzydło wkłada w pomoc nowym pilotom to jest temat a nie jakieś bajki.

    Pozdrawiam

  • CMDR Ryczypior  napisał(a):

    Oczywiście, prześlemy cennik wierszówki dla artykułu sponsorowanego do sekretariatu HKL.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.