Podsumowanie Tygodnia

Po przymusowym urlopie spędzonym w kolonii karnej The Armoured Saint (taaaki pijacki wybryk, nic, o czym warto wspominać…) Przegląd Tygodnia wraca, by przedstawić Wam skrót wiadomości z ostatniego tygodnia!

Zaczynamy od League of Reparation. Wielomiesięczne działania trójstronnej grupy zadaniowej Imperium, Federacji i Sojuszu oraz pomoc zbrojna niezależnych pilotów doprowadziły do rozbicia komórek terrorystycznych Ligi z dwóch systemów – po jednym na terytorium Imperium i Federacji. Przed oblicze sprawiedliwości została doprowadzona Riri McAllister, znana pod pseudonimem Nexus, koordynatorka działań Ligi. Postawiono jej wielokrotne zarzuty związane z działaniami terrorystycznymi.

Następna wiadomość dotyczy Świętej Wojny, której oręż okazał się być ostrzem obosiecznym. Kościół Wiecznej Pustki (The Church of Eternal Void), pomniejsza religia, której wierzenia oparte są na czci Strażników, jako potężnej, prastarej cywilizacji i która zdobyła w ostatnim czasie wielu zwolenników została zdelegalizowana w każdym systemie, w którym prowadziła swoje działania. Kardynał Hieronymous wraz z innymi wysoko postawionymi członkami Kościoła zostali zatrzymani za podburzanie do aktów przemocy i inicjowanie ich w stosunku do innej religii – kultu czczącego Thargoidów, zwanego Sektą Odległego Boga (Far God sect).

W międzyczasie zrękowiny Imperium i Fede… przepraszam… Księżnicznki Imperium Aisling Duval i Ambasadora Federacji Jordana Rochestera spowodowały dość namacalne konsekwencje w postaci personalnych ataków na rodzinę Rochesterów. Na bratanicę Jordana, Kali Rochester napadnięto w  kampusie Olympus Village University – została otoczona i była zaczepiana przez skandujących antyimperialne slogany studentów. Jej ojciec – Jupiter Rochester znalazł się zaś na celowniku akcjonariuszy i zarządu dzielących obawy o jego konsztachty z Imperium.

A już za chwilę: Czy reanimacja starej bajki dla dzieci w nowych realiach, to dobry pomysł?

REKLAMA:

HUSARSKI KORPUS LOGISTYCZNY  –  TWÓJ PEWNY START W GALAKTYCE

Pamiętacie Andromedarian? Tak, to ta bajka dla dzieci, gdzie wielbłądopodobne postacie przemierzały galaktykę i miały niesamowite przygody. Obecnie przygotowywany jest reboot tej klasyki z dzieciństwa, która ma zostać dostosowana do współczesnego widza. Producenci stojący za wskrzeszeniem tej marki obiecują mroczną i krwawą podróż z aspektami psychologicznych rozterek. Pomysł ten, delikatnie mówiąc, nie zyskał aprobaty twórczyni oryginalnego show.

Na koniec wieści z Sojuszu. Ten ogłosił plany budowy nowej stacji kosmicznej typu Ocellus, która ma za zadanie zmniejszyć lukę między systemami centralnymi Sojuszu a placówkami znajdującymi się w California Nebula. Turner Research Group, która nadzoruje budowę złożyła otwarte zamówienie na zasoby wydobywcze, które posłużą do budowy stacji.

To tyle w dzisiejszym serwisie, dziękujemy, że jesteście z nami! Zapraszamy do następnego Podsumowania Tygodnia! Aha, zanim pozwolicie swoim nieletnim pociechom na oglądanie nowej wersji Andromedarian, najpierw obejrzyjcie ją sami. Niech Was nie zwiedzie bajkowa otoczka, tak jak rodziców na przełomie XX i XXI wieku, którzy nieświadomi treści włączali swoim dzieciom playlistę z Przyjaciółmi z Wesołego Lasu (Happy Tree Friends).

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.