Wielka ucieczka zbuntowanej maszyny

Usterka, błąd w oprogramowaniu, sabotaż, czy może choroba psychiczna SI były przyczyną szaleńczej ucieczki maszyny górniczej, która przemknęła w amoku i destrukcji przez obszary zabudowane na planecie Homeland w systemie Beta Hydri.

Wspomnianą maszyną jest robot, model DG090 – najnowsze dzieło firmy MacArthur Mining Ltd, zaprojektowany do wydobycia i przetwarzania materiałów pozyskanych z asteroid. Uciekający egzemplarz był jedną z dziesięciu nowych maszyn transportowanych na prom kosmiczny.

Na materiałach monitoringu widać, jak robot sam się aktywuje i ogromne cielsko metalowej bestii wynurza się ze swojego kontenera. W kolejnych sekundach można zaobserwować ruchy diagnostyki startowej, a następnie błyski. Na ujęciach z kolejnych kamer widać, jak przy wykorzystaniu laserów, wierteł fuzyjnych, czy zębów łychy koparki robot toruje sobie przejście niszcząc wszystko, co stoi mu na drodze. Ostatnia zarejestrowana scena szaleńczego rajdu ukazuje, jak z przerażającą siłą robot wszystkimi możliwymi narzędziami drąży ogromny tunel, zakopuje się i znika w całości pod ziemią.

Szefowa Bezpieczeństwa Sara Kulkarni wystosowała dla mediów następujące oświadczenie:

„Sytuacja jest bardzo poważna. Wysłaliśmy już drony wykonujące podziemne skany, niestety na razie bez rezultatów. Sytuacja jest bardzo poważma, dlatego ogłosiliśmy lokalny stan wyjątkowu dla tego regionu. Jeśli maszyna przypadkiem uszkodzi sieć wodociągową, czy przerwie linię energetyczną skutki mogą być bardzo kosztowne, a nawet prowadzić do zagrożenia życia”

Sprawę skomentował dyrektor Chen Emerson z firmy MacArthur Mining Ltd:

„Jesteśmy zszokowani tym incydentem! Seria DG090 jest wysoce niezawodna i do tej pory zawsze działała prawidłowo. Jedna z projektantka systemu po obejrzeniu zapisu z monitoringu stwierdziła, że już nigdy nie zaśnie, a hala produkcyjna mocno opustoszała. Wszczęliśmy w trybie pilnym wewnętrzne dochodzenie. Mamy wstępną teorię wyjaśniającą zajście – błąd czynnika ludzkiego – ktoś musiał ustawić robota w nieodpowiedni tryb czuwania, a przypadkowe sygnały z pobliskiej sieci komunikacyjnej mogły aktywować program domyślny. Wspieramy wszelkie wysiłki dążące do namierzenia i wyłączenia maszyny”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.