Aplikacja szpiegowska wykryta w oprogramowaniu robota

Osobisty robot administracyjny znanego magnata biznesowego Lloyda Hardacre, który niedawno ujawnił jego powiązania ze światem przestępczym, okazał się „zainfekowany” zamaskowanym programem zbierającym dane.

Porucznik inspektor Ramesh Thorne z Federacyjnej Agencji Ochrony wydał oświadczenie dla mediów:

„Nasi technicy odkryli wysoce wysublimowany program gromadzący dane wewnątrz podstawowego oprogramowania sterującego robota, który potajemnie kopiował określone rodzaje danych – konkretniej wszystko co mogło być uznane za nielegalne. Niewielki błąd w działaniu sprawił iż robot wyświetlił zbierane dane na korporacyjnej prezentacji.”

„Nasza aktualna teoria zakłada iż pan Hardacre był celem potajemnej operacji szpiegowskiej, nie koordynowanej jednak przez nikogo z przedstawicieli prawa. Z całą pewnością ktoś miał pewne podejrzenia co do pana Hardacre i usilnie poszukiwał dowodów na ich potwierdzenie. Dokonujemy w tej chwili przesłuchań jego partnerów biznesowych oraz konkurentów.”


Zapytany o robota, porucznik inspektor Thorne dodał:

„Robot został wyprodukowany przez korporację Achilles, jest to względnie dość prymitywna maszyna, zaprojektowana z myślą o koordynowaniu informacji i wykonywaniu zadań administracyjnych. Modele takie są niezdolne do niezależnego zachowania, tak więc ktoś musiał dokonać na nim dość obszernego przeprogramowania.”

Jedna odpowiedź na Aplikacja szpiegowska wykryta w oprogramowaniu robota

  • Unknown  napisał(a):

    Qrde, nie mógł sobie jakiegoś firewalla postawić. Ja nawet na oprogramowaniu automatu żywnościowego postawiłem antyspaya. (po tym jak jakiś żartowniś kilka lat temu wypuścił wirusa "BakeOff" przypalający wszelkie dania).

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.