Podsumowanie Tygodnia

Witajcie w jak zwykle nieco spóźnionym podsumowaniu tygodnia! Mamy dla Was skrót najważniejszych wiadomości GalNet, które pojawiły się ostatnio w sieci! Zapraszamy zapracowanych do przejrzenia skrótów i bycia na bieżąco z wieściami z Galaktyki!

Na początek coś, czego spodziewali się naukowcy, a było zaskoczeniem dla pilotów – nowy typ statku przechwytującego Thargoidów został zauważony przez niezależnych pilotów – jednocześnie w systemach Plejad i systemach centralnych. Admirał Aden Tanner, łącznik wojskowy Aegis potwierdził istnienie nowych statków klasyfikując je jako Hydra – nowe, duże jednostki przechwytujące.

Zostając przy Aegis, Prezydent Federacji Zachary Hudson ogłosił, że Aegis Core została przeniesiona z Socho do systemu Sol (Układu Słonecznego) ze względu na problem z organizacją przestępczą działającą w Socho, która doprowadziła do uniemożliwienia działania sieci „Sokole Oko” mającej na celu identyfikowanie przyszłych celów ataków Thargoidów.

Obcy i dziwne sygnały idą ze sobą w parze. Inżynier Ram Tah wykrył dziwne sygnatury, których źródło pochodzi z sektorów NGC 2451A oraz Synuefe EN-H. Nie wiadomo, czy sygnatury dotyczą obcych, niemniej okazały się być ze sobą zbieżne, a Ram Tah polecił pilotom zbadanie ich źródła.

Z innych wiadomości Rada Colonii ogłosiła, że podjęła współpracę z czterema inżynierami, którzy ulokowali swoje warsztaty w tym regionie. Zgodnie z oświadczeniem Rada konsultowała się z inżynierami z „Bańki”, by wyłonić osoby mogące zapewnić podobne usługi w regionie Colonii.

Termin ślubu na szczycie największych sił rządzących w galaktyce minął bez komentarza ze strony najbardziej zainteresowanych. Choć można się domyślać ulgi po stronach zarówno Prezydenta Federacji jak i Cesarzowej Imperium, to cisza ze strony Aisling, czy Jordana pozostawia pytania i niedopowiedzenia. Jak długo mamy czekać na komentarz?

Technologia. Maddox Hurd, właściciel Herculean Machines publicznie wyśmiał starania Supratech. Pan Hurd zakwestionował produkt Supratech jako niedorzeczny.W odpowiedzi CEO Supratech, Scorpio DeVorrow, określił Hurda jako „indywiduum o wyobraźni patefona bez tuby”.

W międzyczasie Prezydent Sojuszu Gibson Kincaid rozpoczął kampanię o reelekcję na swoje stanowisko mówiąc o roli nowej Prezydenta w władzy wykonawczej. Powiedział też, że obejmujący stanowisko prezydenta powinien piastować urząd przez sześć lat zamiast dwóch jednorocznych kadencji. Premier Edmund Mahon wyraził publicznie swój sprzeciw w temacie tej propozycji.

Juanita Bishop, ta od anihilacji sekty „Odległego Boga” ogłosiła swój start do kongresu Federacji. Jej stanowczy głos sprzeciwu w odniesieniu do czcicieli Thargoidów przyspożył pani Bishop ogromny wzrost poparcia społeczeństwa w wielu systemach Federacji. Obecnie prowadzi kampanię wyborczą kandydując do Kongresu jako kandydatka niezależna.

A z powiązanych informacji, sekta „Odległego Boga” wystosowała prośbę o pomoc w dostarczeniu materiałów należących do Thargoidów. Obiekty te, według zapewnień kultystów, mają służyć jako relikwie, czy przedmioty sakralne, natomiast zdementowano pogłoski, że mogą służyć do eksperymetów biotechnologicznych.

Ostatnią wiadomością w przeglądzie jest dobra informacja. Konflikt w Betel został zakończoncy. Frakcje Betel Free i Silver Creative Network zakończyły swe niesnaski, awładze w systemie mają nadzieję na długotrwały pokój. Obie frakcje otrzymały wsparcie ze strony niezależnych pilotów, którzy mogą odebrać swe wynagrodzenie, ale wygrana, jak zawsze, pozostaje tajemnicą.

To tyle w podsumowaniu tygodnia. Mała ankieta na koniec:
a) kruche, ale piękne i zadziwiająco przyjazne UI od Supratech
b) cegła wytrzymująca ciśnienie i temperaturę jądra gwiazdy typu K od Herculean Machines
Liczymy na komentarze potencjalnych użytkowników!

4 odpowiedzi Podsumowanie Tygodnia

 • kofstein  napisał(a):

  b

 • CMDR Ryczypior  napisał(a):

  też w sumie wolę b, ale chętnie przymierzyłbym a 😀

 • Anonimowy  napisał(a):

  B jak Blue State Industry!

 • Morlokus  napisał(a):

  Precz z BSI!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.