Tajemnicze zniknięcie Rury Batona

Jak dowiedziało się Echo Przestrzeni, w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął najważniejszy artefakt Hetmana Skrzydlatej Husarii, czyli Rura Batona.

Czytelnikom nieświadomym istnienia tego potężnego artefaktu warto wyjaśnić, czym w ogóle jest Rura. Za Bankiem Pamięci TWH (dane dostępne publicznie):


Legendarny artefakt, stworzony przez samego Hetmana Skrzydlatej Husarii. Mathias Shallowgrave wykuł rurę osobiście z czystego Painitu w oddalonej i znanej tylko sobie gwieździe, w temperaturze 20 milionów kelwinów. Temperatura i sposób obróbki (skrzętnie do tej pory skrywany przez Mathiasa) nadały Rurze blasku, którym bije ona niejako z wewnątrz. Rura została podarowana Batonowi i stała się jego głównym atrybutem. 

Rura ma wiele praktycznych zastosowań, m.in.: 

– militarne – czego przykład dał Baton wjeżdżając nią podczas turnieju PvP Niemcom w rzyć,
– rozrywkowe – podczas pijackich konkursów w redakcji Radia Galnet,
– praktyczne – Baton czasami się nią podpiera bądź służy mu za pomoc przy wstawaniu z łóżka Hetm… ehm… z podłogi,
– inicjujące – stosowana podczas inicjacji na oficera TWH, kiedy to Hetman robi z człowieka sztywniaka, przeprowadzając na nim zabieg kolonoskopii za pomocą w/w Rury. Wtedy to już nie możesz robić sobie jaj i stroić żartów, zaczynasz sypać warnami na prawo i lewo oraz często krzyczysz „OFFTOP ALERT!!!”.

Ponadto wieści donoszą, że często wieczorami Baton stawia swój artefakt w zamkniętym gabinecie Hetmana i wykonuje hipnotyzujący taniec na Rurze, który ponoć relaksuje i uspokaja zszarpane nerwy Mathiasa. 

Zachowało się tylko jedno zdjęcie Rury, a w zasadzie jego fragment. Jest on przepuszczony przez wiele specjalnych filtrów, tak aby ludziom, którzy na nie patrzą nie wypaliło oczu. Nie wiadomo który z licznych końców Rury przedstawia zdjęcie ani jaka jest jego skala. Średnica Rury ukazana na zdjęciu może mieć zarówno 20 cm, 10 m, jak i zmieścić w sobie Sagittariusa A*. Nie wiadomo też, jakim cudem pierścienie na końcu Rury utrzymują się przy niej – ani jakiemu celowi służą.
Rura w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła z gabinetu Hetmana jakiś tydzień temu. Natychmiastowa reakcja sił bezpieczeństwa stacji Maskelyne Vision nie przyniosła rezultatów, tak samo jak śledztwo wszczęte przez specjalnie powołaną w tym celu komisję. 

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że sprawą zajmuje się tajna komórka operacyjna Skrzydlatej Husarii, znana jako Pokój Bez Okien, ale szczegóły tej akcji nie są znane. 

Blue State Industry – które od dawna jest w konflikcie z Husarią i nie od dziś wiadomo, że ich głównym celem jest przejęcie władzy w systemie domowym Skrzydlatych – wydało wczoraj oświadczenie, z którego wynika, że to właśnie ta frakcja wykradła artefakt z Maskelyne Vision i teraz zamierza go użyć w celu zdobycia większych wpływów w HR 8444. Aczkolwiek biorąc pod uwagę ich nieudolność w zasadzie w każdej operacji, której podejmowali się w przeszłości, śmiem wątpić w prawdziwość tych buńczucznych słów. 

Chodzą też słuchy, że Rurę porwali Thargoidzi w celu wykorzystania jej do konstrukcji superbroni, mającej posłużyć zagładzie ludzkości. 

Inne źródła podają, że to obecny Hetman, Cmdr Drakkainen, celowo ukrył Rurę, tak aby nie musieć przekazywać władzy nad Husarią z powrotem w ręce Cmdra Mathiasa Shallowgrave’a. Jednym z elementów standardowej procedury obejmuje oficjalny ceremoniał przekazania Rury nowemu przywódcy przez ustępującego ze stanowiska Hetmana. 

Jaka jest prawda? Tego nie wie nikt. Na dzień dzisiejszy jednym potwierdzonym faktem jest to, że Rury nie ma na Maskelyne Vision. 

Do sprawy na pewno wrócimy, jest to bez mała jeden z największych skandali tego stulecia w systemie HR 8444.


–River Phoenix

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.