Blue State Industry skompromitowane!

Jakiś czas temu informowaliśmy o zaginionej Rurze Batona – najważniejszym husarskim artefakcie i nieodłącznym atrybucie Hetmana Skrzydlatej Husarii. Jak nasi czytelnicy zapewne pamiętają, Rura zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach, a do jej wykradzenia przyznało się w specjalnym oświadczeniu Blue State Industry – frakcja, która od kilku lat stara się przejąć kontrolę nad systemem HR 8444 – jak dotąd bez większego powodzenia. 
Dzisiaj rano nasza redakcja dostała niezbite dowody na to, że to nie BSI jest w posiadaniu Rury. Dzięki podsłuchowi założonemu w gabinecie Wicedyrektorki Riley Simmons wyszło na jaw, że  oświadczenie sprzed tygodnia to po prostu kolejna prowokacja z ich strony i nie tylko to nie oni porwali Rurę, ale w dodatku nie mają w ogóle pojęcia czym jest ten artefakt. 
Oto stenograf z podsłuchanego zebrania rady zarządu BSI, które obecnie urzęduje w pozbawionej jakiegokolwiek znaczenia strategicznego bazie planetarnej McKeans Market – małej osadzie, która nie posiada nawet rynku wymiany towarów:
Riley Simmons: Panie Strauzz, proszę o raport w sprawie oświadczenia.

Yohan Strauzzz: (Nieśmiało) Mam wrażenie, że pani dyrektor pominęła jedno zet w moim nazwisku… Wracając do sprawy – z przyjemnością potwierdzam wydanie oświadczenia w lokalnym Galnecie. Husaria straci po nim wiarygodność, co pozwoli nam na podniesienie wpływów i przejęcie władzy nad Maskelyne Vision. 

RS: Świetnie. Czy w razie pytań mieszkańców systemu mamy jakąś atrapę tego zaworu?

Jan Maria Korita: Rury.

RS: (Twierdząco) Rury. (Po 5-sekundowej pauzie) Panie Korita, panu chwilowo dziękujemy za udział w zebraniu. 

JMK: Tak jest, pani dyrektor. (Szuranie krzeseł, kroki, syk rozsuwanych drzwi).

RS: Panie Strauz, proszę zwolnić Janka… pana Koritę w trybie przyspieszonym.

YS: Tak jest, pani dyrektor! Co do atrapy… Nie mamy. Nie wiemy nawet, jak ta rurka wygląda. W zasadzie to nawet nie wiemy czy to jest faktycznie rura czy tylko tak się nazywa. 

RS: To nic, najwyżej powiemy, że jest radioaktywna i nie możemy jej wystawić na widok publiczny. 

YS: Genialny pomysł, pani dyrektor, genialny jak zawsze!
Dalsza część zebrania poświęcona była importowi Robaków Usznych z Delta Pavonis do HR 8444 w celu zakładania im podsłuchów i umieszczania w workach z ryżem, których eksportem z McKean Market na Maskelyne Vision trudni się od jakiegoś czasu BSI – potężna niegdyś korporacja, kontrolująca kilkanaście portów gwiezdnych i obsługująca kontrakty opiewające na miliardy kredytek. (Zupełnie osobną sprawą jest źródło pochodzenia owego ryżu – sprawa, którą być może zajmiemy się w przyszłości).
Pozostawimy tę część podsłuchanego zebrania bez komentarza, bowiem wymagałby on użycia słów niegodnych gościć na łamach naszego magazynu. 
Kolejna wpadka i ośmieszenie się tej frakcji powoduje już tylko uśmiech politowania na twarzach mieszkańców systemu i w zasadzie powinniśmy czuć ulgę, że Blue State Industry raz za razem odnosi porażki, jeśli chodzi o przejęcie władzy w HR 8444.
Strach pomyśleć, co stałoby się z systemem, gdyby im się to udało.
Jeżeli chodzi o samą sprawę zaginięcia Rury – będziemy oczywiście na bieżąco informować  naszych czytelników o postępach dziennikarskiego śledztwa w tej sprawie. 
Na pewno będziemy się też starali skontaktować ze zwolnionym z BSI Janem Maria Koritą, który być może będzie chciał zemścić się na swoim byłym już pracodawcy, a jako członek zarządu na pewno będzie w posiadaniu wartościowych informacji.
–River Phoenix

2 odpowiedzi Blue State Industry skompromitowane!

  • Piącha  napisał(a):

    Ej! O tym ryżu to ani słowa, bo Cię znajdę, gryzipiórku chędożony!

  • Krecik  napisał(a):

    Uważaj z kim porywasz Piącha, bo może Cię spotkać nieoczekiwany wypadek losowy…

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.