Kolejne roboty z aplikacją szpiegującą

Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSS) odkryła kolejne roboty administracyjne zainfekowane oprogramowaniem szpiegującym.

Nadinspektor Ramesh Thorne powiedział mediom:

„Nasze śledztwo w sprawie robota administracyjnego Lloyda Hardacre, który potajemnie rejestrował dowody oszustw korporacyjnych, znacznie się rozszerzyło. Działając na doniesieniach o niezwykłym zachowaniu, odkryliśmy pięć kolejnych maszyn zawierających ukryte oprogramowanie szpiegowskie.”

„Za każdym razem był to model PA912 wyprodukowanym przez Achilles Corporation. Właściciele maszyn pomagają nam teraz w dochodzeniu”.

Jak do tej pory zidentyfikowano dwóch z pięciu właścicieli. Don Zhao jest dyrektorem generalnym Kuiper Mining Inc. Anya Blackriver natomiast prowadzi konsultacje w zakresie PR z biurami na Olympus Village, San Francisco i stacji Columbus.

Rzecznik Achilles Corporation wydał następujące oświadczenie:

„Współpracujemy przy śledztwie z FSS i pragniemy zapewnić wszystkich, że nasze roboty są godne zaufania jak nigdy dotąd. Wykryte ostatnio nielegalne oprogramowanie szpiegujące nie ma nic wspólnego z Achilles Corporation.”

W ciągu oastatnich dziesięciu lat Achilles Corporation sprzedała ponad 20 mln robotów w całej Federacji, w tym prawie 300 tys. modeli PA912.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.