Podsumowanie Tygodnia

Witamy w podsumowaniu tygodnia, skrócie wydarzeń z galaktyki, które wydarzyły się w minionym tygodniu.

Rozpoczynamy od wyborów w Sojuszu, a właściwie to od ich wyników. Wielkim wygranym wyborów prezydenckich jest Gibson Kincaid, który został wybrany na kolejną kadencję. Ubiegający się o reelekcję Kincaid zdobył minimalną przewagę głosów nad swoim oponentem, Elijah Beckiem. Premier Edmund Mahon zaznaczył, że Zgromadzenie Sojuszu nadal debatuje nad propozycjami Kincaida dotyczącymi zwiększenia roli prezydenta i nadania mu władzy wykonawczej.

Nieudany napad w systemie Meene. Próba ataku na Phoenix Base, siedzibę inżyniera Ram Tah została odparta przez siły ochrony. Inżynier podejrzewa, że udaremniony nalot na bazę miał na celu kradzież danych badawczych lub przejęcie próbek technologii Strażników.

Nowe fakty w sprawie zainfekowanych robotów – asystentów. Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSS) wzięła na cel The Mars Tribune w związku ze śledztwem dotyczącym złośliwego oprogramowania szpiegującego zainstalowanego w osobistych asystentach produkowanych przez Achilles Corporation. Podejrzenia FSS są następstwem informacji, które wskazują, że niektórzy posiadacze maszyn szpiegujących byli przedmiotami obciążających artykułów śledczych opublikowanych przez Mars Tribune. Konglomerat będący właścicielem gazety zakwestionował wszelkie sugestie nielegalnych działań.

Zostajemy w temacie cyberprzestępstw. Znany miliarder Zachary Rackham został okradziony. Dokładnie jeden miliard kredytów zniknął z jego prywatnego konta w następstwie wysoce wyrafinowanego ataku hakerskiego. Organizacja Rackham Capital Investments potwierdziła, że przestępcy pozostawili wiadomość zakodowaną na koncie Rackhama: „Kolektyw gra tak, aby wygrać”. Przypuszcza się, że atak miał na celu odzyskanie miliardowej nagrody, którą Rackham wygrał w Wielkiej Loterii Federacji.

Dawno już nie było informacji o Thargoidach i ich poczynaniach w różnych rejonach galaktyki. Instytut Palina ogłosił nowy program badawczy mający na celu poznanie motywów niesłabnącej agresji obcych. W tym celu Instytut wystosował prośbę do społeczności galaktycznej o dostarczenie próbek materiałów Thargoidów.

Na koniec podsumowanie kampanii społecznej. Organizacja Close Encounters Corps ogłosiła, że ich prośba o materiały do konstrukcji statku badawczego klasy Megaship spotkałą się z entuzjastycznym przyjęciem przez społeczność galaktyczną, a inicjatywa zakończyła się sukcesem. Dostarczone przez ostatni tydzień materiały pozwolą na rozpoczęcie budowy statku mającego na celu eksplorację mgławicy otaczającej system BD-12 1172.

To wszystko na dzisiaj. Dziękujemy, że jesteście z nami i mamy nadzieję, że nasza praca pozwala Wam zorientować się w sytuacji dotyczącej naszego zakątka galaktyki. Zachęcamy do dalszej lektury Echa Przestrzeni!
Hmmm… ostatnio mój osobisty asystent wysyła duże paczki danych… halo?! Mars Tribune?!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.