Podsumowanie tygodnia

Witamy w podsumowaniu tygodnia, gdzie znajdziecie skrót ostatnich informacji, które pojawiły się w GalNet! W ostatnim tygodniu sporo się działo, więc zaczynamy!

Dziennikarz Gethin Okonkwo wyjawił więcej szczegółów o czasie spędzonym wśród kultystów sekty Odległego Boga. W szczegółowym artykule Okonkwo wyraził ogromną ulgę, gdy po tygodniach prześladować czciciele mogli powrócić do swoich kaplic – uli. Dziennikarz potwierdził również plany współpracy ze znanym egzoteologiem dr Alfredem Ulyanovem, z którym mają zamiar ustalić ostateczny kształt i działania sekty.

Narasta panika wśród osób wykorzystujących zrobotyzowanych osobistych asystentów. W trakcie śledztwa Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSS) wykryła kolejne roboty administracyjne zainfekowane oprogramowaniem szpiegującym, co spowodowało masowe niszczenie sprzętu wśród przedsiębiorców i osób prywatnych. Wszystkie maszyny, w których wykryto złośliwe oprogramowanie zostały zbudowane przez Achilles Corporation.

Czekacie na nowe, niezniszczalne PCty? My też i okazuje się, że długo czekać nie będziemy. Herculean Machines rozpoczęła masową produkcję Duradrive – niemal niezniszczalnego komputera osobistego, którego prototyp został zaprezentowany na tegorocznych targach Rackam Ultratech Expo. Projekt otrzymał olbrzymie dofinansowanie z wielu źródeł, w tym z Rackham Capital Investments. Mamy natomiast złą wiadomość dla osób chcących wypróbować Torc firmy Supratech – o firmie i projekcie zrobiło się cicho po kompromitacji prototypu na targach, co źle wróży przyszłości tego urządzenia.

Do wyborów prezydenckich w Sojuszu został ostatni tydzień i kampanie kandydatów znalazły się już na ostatniej prostej. Obaj kandydaci powrócili do systemu Alioth by spotkać się z wyborcami na ostatnich wiecach. Elijah Beck określił główny cel swojej prezydentury, którym ma być przyciągnięcie większej ilości systemów do Sojuszu. Obecny prezydent Gibson Kincaid ponownie argumentował za zwiększeniem kompetencji dla roli prezydenta nadając jej rangę władzy wykonawczej.

Kolejny megaship i kolejna prośba o pomoc skierowana do niezależnych pilotów. Tym razem organizacja Close Encounters Corps ogłosiła plany budowy megashipa w systemie BD-12 1172, który ma służyć jako stacja badawcza pozwalająca naukowcom mapować i eksplorować planety w otaczającej je mgławicy. Aby ułatwić budowę statku Close Encounters Corps złożyła otwarte zamówienie na różne towary.

Kolejny sukces kampanii społecznej. Organizacja Broadcast Cobra ogłosiła, że ich prośba o dostarczenie materiałów do budowy megashipu spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez społeczność galaktyczną. Towary dostarczone w trakcie inicjatywy zostaną wykorzystane do budowy statku, z którego organizacja będzie transmitować informacje o bieżących wydarzeniach.

Na koniec – czy niebezpieczny przestępca wyjdzie na wolność? Pojawiły się pogłoski, że Eugeniusz Z., pseudonim „Piącha”, jest w posiadaniu informacji o skradzionym artefakcie mającym ogromne znaczenie dla Skrzydlatej Husarii. Z pogłosek wynika, że przestępca wszedł w układ z lokalną policją i w zamian za m. in. wycofanie zarzutów wyjawi posiadane informacje. Jeśli to okaże się prawdą, stworzy niebezpieczny precedens na skalę galaktyczną.

To już wszystkie wydarzenia mijającego tygodnia. Dziękujemy, że jesteście z nami i zapraszamy do dalszej lektury Echa Przestrzeni! Być może już niegługo na niezniszczalnym sprzęcie od Herculean Machines. Swoją drogą, czyżby to był pierwszy komputer, który przetrwa w środowisku najbardziej destrukcyjnej siły we wszechświecie – rękach nadpobudliwego dwulatka? Cóż, przetestujemy.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.