Podsumowanie Tygodnia

Witamy w podsumowaniu tygodnia, gdzie przedstawiamy skrót ostatnich wydarzeń. Zapraszamy do lektury!

Na początku smutna wiadomość dla obywateli Sojuszu. Fazia Silva, jedna z trzech kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta Sojuszu została znaleziona martwa. Pojawiły się pogłoski, że jej śmierć ma podłoże polityczne, a morderstwo motywowane było jej propozycjami zmian w polityce finansowej Sojuszu. Premier Edmund Mahon oraz pozostali kontrkandydaci przesłali kondolencje.

Targi technologiczne za nami. Herculean Machines i ich Duradrive zdominowali Rackham Ultratech Expo, które odbyły się 3 października. Miliarder Zachary Rackham był zachwycony możliwościami Duradrive i zgodził się przeznaczyć środki na rozwój tego urządzenia. Torc, produkt konkurencyjnej firmy Supratech niestety wydawał się być, delikatnie rzecz ujmując, mniej doszlifowanym produktem.

Ciąg dalszy afery z oprogramowaniem szpiegującym. Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSS) odkryła kolejne maszyny zainfekowane oprogramowaniem infiltrującym. W każdym przypadku był to model PA912 wyprodukowany przez Achilles Corporation. Organizacja podała do informacji publicznej, że współpracuje z FSS w prowadzonym przez nich śledztwie.

„Kongres jest głupi” – tak w skrócie można przytoczyć słowa Juanity Bishop, która w wyniku raportu Gethina Okonkwo wskazującego na brak kontaktów kultystów z Thargoidami straciła poparcie swoich zwolenników i nie dostała się do Kongresu. Dodatkowo w samym Kongresie zaczęto oskarżać ją o podsycanie niepokojów społecznych i naruszanie wolności wyznania.

W międzyczasie organizacja medialna Broadcast Cobra ogłosiła plany budowy statku typu Megaship w systemie HIP 16038. Organizacja specjalizująca się w bieżących wydarzeniach i polityce pragnie zbudować mobilne studio, które pozwoli na dodarcie do znacznie szerszej publiczności. Broadcast Cobra złożyła w tym celu otwarte zamówienie na materiały umożliwiające konstrukcję statku.

Oktoberfest wraca po wielu wiekach zapomnienia! Dla tych, którzy nie wiedzą co to jest, krótkie wyjaśnienie – tradycyjne święto październikowe kultywowane na starożytnej Ziemi w regionach Bawarii mające na celu m.in. zużycie piwa nawarzonego w ostatnim sezonie. To oczywiście wiązało się z grubymi, wielodniowymi imprezami. W XXXIV wieku święto wraca w odmienionej formie za sprawą Mould Federal Mining Incorporated, która otrzymała ogromne wsparcie społeczności galaktycznej, by wskrzesić imprezę w systemie Bhagui. Setki pilotów pomogły w inicjatywie transportując towary na stację Leavitt Port i chroniąc statki handlowe przed atakami piratów.

To wszystko w dzisiejszym podsumowaniu tygodnia! Dziękujemy, że jesteście z nami. Jeszcze taka dygresja – prawdziwym testem dla Duradrive mogłoby być nalepienie na nim naklejki „Odległy Bóg Patrzy” i danie go rozjuszonej Bishop. Poza tym Pani Prawie-Kongresmenka powinna jechać do Bhagui i wystawić to całe piwo, którego nawarzyła na Oktoberfest.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.