Podsumowanie Tygodnia

Witamy w podsumowaniu tygodnia, „Twoim pewnym podsumowaniu najnowszych wiadomości” – parafrazując HKL. Informacje, o których piszemy zdążyły już pokryć się cienką warstwą patyny, ale odświeżamy je specjalnie dla Was!

Zaczynamy od zbliżających się wyborów w Sojuszu. Troje kandydatów na prezydenta spędziło ostatni tydzień na prowadzeniu swoich kampanii wyborczych przedstawiając swoje programy. Ubiegający się o reelekcję obecny prezydent Gibson postuluje wprowadzenie radykalnych zmian w konstytucji podczas gdy pozostali kandydaci – Fazia Silva i Elijah Beck – przyjęli bardziej konserwatywną postawę skupiając się odpowiednio: na wzroście gospodarczym i zwiększeniu swobód obywatelskich. Nowy Prezydent Sojuszu zostanie wybrany w październiku.

Czy kult czczący Thargoidów się odrodzi? Federalna Agencja Wywiadowcza przerwała śledztwo w sprawie wyznawców „Odległego Boga”. W oświadczeniu FIA potwierdziła autentyczność materiałów dostarczonych przez przebywającego pod przykrywką reportera Gethina Okonkwo oczyszczających sektę ze wszystkich stawianych jej zarzutów. Wszystkie osoby zatrzymane w tej sprawie zostały zwolnione.

Społeczeństwo i technologie. Dwie konkurujące ze sobą firmy technologiczne, Herculean Machines i Supratech po udanych prośbach o wsparcie wznowiły prace nad swoimi projektami nowych komputerów osobistych. Obie firmy skupiają się na targach technologicznych Rackham Ultratech Expo, gdzie mają pokazać działające prototypy urządzeń. Uważa się, że o komercyjnym sukcesie danego produktu może decydować ilość dostarczonych towarów.

Ostatnie doświadczenia Lloyda Hardacre pokazują, że obdarzanie maszyny pełnym zaufaniem nie zawsze wychodzi na dobre, nawet jeśli jest ona osobistym asystentem. Okazało się, że osobisty robot Hardacre, który, przypomnijmy, ujawnił dowody na przestępczą działalność właściciela został zainfekowany oprogramowaniem szpiegowskim. Oprogramowanie zostało odkryte przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa, która uważa, że Hardacre mógł być celem tajnej operacji szpiegowskiej.

I na koniec – próba wskrzeszenia zapomnianego festynu. Mieszkańcy systemu Bhagui pragną przywrócić starożytną, opartą na wielowiekowej, ziemskiej tradycji uroczystość zwaną Oktoberfest. Organizacja Mould Federal Mining Incorporated zgodziła się sfinansować wydarzenie i złożyła otwarte zamówienie na różne towary. Rzecznik organizacji obiecał, że „będzie to zabawa, jakiej nigdzie indziej nie uświadczycie!”

To wszystko w tym wydaniu podsumowania. Zapraszamy wkrótce i trzymajcie rękę na pilsie… tzn. pulsie – taki mały żarcik słowny a’propos Oktoberfest. Wasze zdrowie!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.