Rackham zhakowany

Znany biznesmen i miliarder Zachary Rackham stał się celem wyrafinowanego ataku hakerskiego, w wyniku którego skradziono cały miliard kredytów z jego osobistego konta bankowego.

Rzecznik Rackham Capital Investments wydał oświadczenie dla akcjonariuszy:

„Kradzież została zgłoszona do organów ścigania, wykonaliśmy również audyt bezpieczeństwa naszych systemów komputerowych. Jedyną wskazówką, która może wskazać tożsamość przestępców jest zakodowana wiadomość pozostawiona na koncie Pana Rackhama. Jej treść to: 'Kolektyw gra tak, aby wygrać’.”

Dziennikarka ds. finansów Bryanna Blanco skomentowała sytuację dla Federal Times:


„Wydaje się być oczywistym, że celem hakerów było odzyskanie nagrody w wysokości miliarda kredytów wygranej przez Rackhama w Wielkiej Loterii Federacji. To, o czym Rackham Capital Investments nie informował, to fakt, że całość nagrody została rozdysponowana po równo między setkami byłych pracowników firmy, którym lata temu odmówiono wypłaty rent firmowych.”

„To taki prztyczek w nos dla starego pirata, Calico Zacka, który wszedł w posiadanie skarbu skradzionego przez cyberpiratów. Czymkolwiek lub kimkolwiek ten Kolektyw jest, wydaje się mieć zarówno poczucie sprawiedliwości, jak i niezłe poczucie humoru.”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.