Tajemniczy „Kolektyw”

W najnowszym numerze „The Federal Times” Harlow Nassry, dziennikarz zajmujący się tematyką technologii, opublikował artykuł opisujący tajemniczą grupę znaną tylko z nazwy jako „The Collective:

„Kilka ostatnich przestępstw cyfrowych jakie miały miejsce, w tym kradzież miliarda kredytów z konta Zacharego Rackhama, zostało powiązanych z „Kolektywem”. Służby bezpieczeństwa rozpoczęły działania dochodzeniowe, wydaje się jednak iż nazwa ta jest dobrze znana w środowiskach hakerskich.”


„Kolektyw jest grupą anty-rządowych „haktywistów”, jak chcą siebie nazywać ci osobnicy, uważających iż wszelkie informacje powinny być publicznie dostępne. Ich działalność ciągnie się od lat, jednak do niedawna działali na niewielką skalę.”


„Nikt nie zna tożsamości żadnego z członków należących do grupy, nie mają oni żadnego rzecznika przemawiającego w ich imieniu ani przywódcy, czy lidera. Jako anarchiści, z premedytacją lekceważą wszelkie prawo, wierząc iż wszystkie dane powinny znajdować się w domenie publicznej – z wyjątkiem, oczywiście, jakichkolwiek informacji o nich samych.”


„Niektórzy postrzegają Kolektyw jako nieodpowiedzialnych kryminalistów, podczas gdy inni okrzykują ich współczesnymi Robin Hoodami. Tak czy siak, ponieważ są to prawdopodobnie jedni z najlepszych hakerów w galaktyce, z pewnością jeszcze o nich usłyszymy w najbliższej przyszłości.”

Jedna odpowiedź na Tajemniczy „Kolektyw”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.