Grupa Cordova powiązana z robotami szpiegującymi

Serwis The Federal Times ujawnił związek między Cordova Group a aferą z robotami szpiegującymi.

Redaktor naczelna Times’a, Lena Ravenhill, napisała:

„Ostatni apel Ramesha Thorne spowodował pojawienie się nowych informacji ze strony anonimowego źródła – inżyniera robotyki zatrudnionego w Achilles Corporation, który pomagał konstruować maszyny będące w centrum obecnych wydarzeń.”

„Inżynier zarzekała się, że była szantażowana przez Kingsleya Cordovę, właściciela The Mars Tribune, by wymusić na niej instalację oprogramowania szpiegującego w maszynach należących do znanych osobistości w systemie Sol. Zebrane dane zostały przekazane Cordova Group, która wykorzystała je w materiałach opublikowanych w The Mars Tribune.”

Rzecznik Achilles Corp. powiedział:

„Nasza pracownica dostarczyła nam „wyłącznik”, który zdalnie usuwa zaprojektowane przez nią oprogramowanie szpiegujące. Aktualizacja oprogramowania głównego została właśnie wysłana do wszystkich maszyn modelu PA912. Pragniemy zapewnić wszystkich naszych klientów, że nie ma już ryzyka, by ich prywatne dane zostały wykorzystane w nieodpowiedni sposób.”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.