Podsumowanie Tygodnia

Witamy w podsumowaniu tygodnia! Ciekawi Was co zdarzyło się w galaktyce, a przez ostatni tydzień byliście odcięci od świata korzystając z zaległego urlopu lub zamknięci przypadkiem w piwnicy przez wpółpracownika? Więc ten skrót jest dla Was! Zaczynamy!

Na początek – Sojusz. Wakujące miejsce w Radzie Admirałów Sojuszu zostało obsadzone przez admirała Fredericka Yamamoto, który został ogłoszony jako szósty członek Rady Admirałów. Miejsce pozostawało puste przez kilka miesięcy po tym, jak odkryto, że poprzednia członkini, Riri McAllister okazała się być głównym koordynatorem działań grupy terrorystycznej League of Reparation. Decyzja o nominacji Yamamoto wzbudziła spore poruszenie i to nie tylko ze względu na to, że admirał jest bliskim przyjacielem prezydenta Kincaida.

Federacja. Wygląda na to, że afera z robotami szpiegującymi znalazła swój finał. Na fali dowodów i oskarżeń w aferze, serwis informacyjny The Mars Tribune został zamknięty, a jego właściciel oraz kilku pracowników aresztowanych. Informacje pochodzą od nadkomisarza Ramesha Thorne, który został niedawno przywrócony w obowiązkach i awansowany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSS). Thorne zapewnił też, że oprogramowanie szpiegujące zainstalowane w niektórych robotach modelu PA912 od Achilles Corporation zostało usunięte.

Z pozostałych wiadomości – Sirius Corporation odpowiedziała na informacje o członkach jej prywatnej floty, którzy z pomocą najemników przeprowadzili atak na Phoenix Base w systemie Meene. Li Yong-Rui w oświadczeniu potwierdził, że zawiązana przez młodszych oficerów sitwa zorganizowała nielegalną operację zbrojną w celu uzyskania dostępu do Phoenix Base. Oficerowie zostali postawieni w stan oskarżenia pod wieloma zarzutami.

Imperium. Organizacja Nova Imperium czuje się coraz pewniej. Ostatnio zadeklarowała chęć ustanowienia nowego Cesarza w Imperium. Przywódca grupy, zidentyfikowany niedawno jako były admirał Marynarki Diuk Kaeso Mordanticus i znany jako Imperator powiedział, że Imperium zostało osłabione przez współpracę ze swoimi wrogami i tylko nowy Cesarz będzie w stanie przywrócić Imperium należną chwałę.

Sprawy lokalne. Długotrwała rywalizacja między dwoma frakcjami w systemie Loha przerodziła się w otwarty konflikt. Relacje między frakcjami już były dość napięte, gdy Loha Holdings oskarżyła drugą frakcję o porywanie statków transportowych i mordowanie ich załóg. New Loha Party odrzuciła oskarżenia twierząc, że są oparte na podstawie tajnych operacji mających na celu dezinformację opinii publicznej i tworzenie jej czarnego PR. Po tym oświadczeniu wszelkie zabiegi dyplomatyczne ustały ustępujac miejsca wystrzałom z broni. Ponieważ żadna z tych frakcji nie może poszczycić się ogromną flotą, obie poprosiły niezależnych pilotów o wsparcie w konflikcie.

Na koniec – sukces inicjatywy społecznej! Rzecznik Olelbis Holdings ogłosił, że ich operacja dostawy towarów zakończyła się sukcesem. Setki pilotów wsparło kampanię dostarczając towary na stację Polyakov Orbital oraz eliminując poszukiwane statki w Olelbis, gwarantując bezpieczeństwo handlarzom.

To wszystko w dzisiejszym podsumowaniu tygodnia. Jak zwykle dziękujemy, że z nami jesteście. Mimo niedawnych problemów z kolportażem materiałów, nadal istniejemy i działamy! …a The Mars Tribune nie.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.