Podsumowanie tygodnia

Witamy w podsumowaniu tygodnia! Dziś jak zwykle skrót niedawnych wiadomości, które trzęsły galaktyką.

W Sojuszu już po wyborach i wygląda na to, że nic się nie zmieni. Zgromadzenie Sojuszu zdecydowało o odrzuceniu zaproponowanych przez prezydenta Gibsona Kincaida zmian w konstytucji, które poszerzałyby kompetencje roli prezydenta. Zgromadzenie zgodziło się jednak, że rola prezydenta istotnie wymaga odświeżenia, co poskutkowało utworzeniem nowego, pozapolitycznego departamentu – Biura Prezydenta Sojuszu. Kadencja prezydenta została zwiększona i potrwa trzy lata.

Technologia Strażników, choć nadal tajemnicza, daje szanse na ogromne zyski. Nic dziwnego, że wiele osób, czy organizacji chciałoby uszczknąć nieco z tego tortu. Na całkiem spory kawałek liczy chyba Sirius Corporation. Zaoferowała ona współpracę nad dalszym rozwojem tej technologii inżynierowi Ram Tah. Część analityków doradzała inżynierowi, by ten skorzystał z okazji masowej produkcji jego projektów, podczas gdy inni ostrzegali, że Sirius Corp chce zmonopolizować rynek w obszarze technologii Strażników. Jak do tej pory Ram Tah nie odpowiedział na tę propozycję.

Kilka cyberprzestępstw, w tym niedawna kradzież miliarda kredytów z prywatnego konta Zacharego Rackhama, zostało przypisanych tajemniczej organizacji, nazywającą siebie „Kolektywem” – grupą antyrządowych haktywistów uważających, że wszystkie informacje powinny być publicznie dostępne. Służby bezpieczeństwa wszczęły śledztwo w sprawie organizacji.

Ciąg dalszy afery podsłuchowej. Podczas gdy Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSS) kontynuuje śledztwo w sprawie The Mars Tribune, Cordova Group, macierzysta firma serwisu informacyjnego złożyła oficjalną skargę. Właściciel Trybuny, miliarder Kingsley Cordova powiedział, że wystosowane oskarżenia to „potwarz wymierzona w dziennikarską jedność”.

Imperialny senator Caspian Leopold wystosował prośbę o pomoc osobom pokrzywdzonym w atakach Thargoidów. Centrum rehabilitacji utworzone przez senatora pomogło już tysiącom osób, jadnak by uniknąć kryzysu humanitarnego potrzebna jest jednak dalsza pomoc.

Na koniec kilka słów o kampanii Instytutu Palina. Prośba o dostarczenie materiałów pochodzących od Thargoidów wystosowana przez organizację została entuzjastycznie przyjęta przez społeczność galaktyczną. Profesor Cora Shaw podziękowała wszystkim, którzy wsparli inicjatywę. Pozwoli to na prowadzenie dalszych badań nad poznaniem motywów Thargoidów.

To już wszystko w dzisiejszym podsumowaniu. Dziękujemy, że jesteście z nami i zachęcamy do dalszej lektury Echa Przestrzeni. Li Yong-Rui pewnie już przebiera nogami, by dostać technologię Strażników. Ram Tahu, Syriuszu, nie idźcie tą drogą.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.