Podsumowanie tygodnia

Witajcie w podsumowaniu tygodnia! Święta tuż tuż, każdy pewnie zagoniony pichcąc świąteczne potrawy, szykując prezenty, czy czekając kolejną godzinę na dużym landing padzie na teściową, która postanowiła wsiąść nie do tego statku co trzeba (a niech spadnie z tego dolphina i se pysk rozbije – będzie ładniejsza, larwa jedna!). Przedstawiamy więc w jednym artykule wszystkie wiadomości z ostatniego tygodnia, jak bakalie w świątecznym keksie!

A zaczynamy z terenów Federacji, gdzie zdyskredytowana polityk Juanita Bishop (tak, to ta nawiedzona kobieta budująca swoje zaplecze polityczne na strachu i ślepej furii) zażądała zakazu wydania i sprzedaży książki o kulcie Odległego Boga. W swoim oświadczeniu wskazała jej autorów jako sympatyków obcych i oskarżyła o tworzenie prothargoidzkiej propagandy. Jeden z autorów książki, Gethin Okonkwo, zasugerował, że wstrzymując publikację Bishop chce uniknąć kryminalnego śledztwa w sprawie jej własnych działań, które zostały szczegółowo opisane w książce.

Złota era górnictwa kosmicznego nadeszła! Na sympozjum przemysłu i górnictwa oprócz standardowej libacji zaprezentowano nowy sprzęt do kopania w kosmicznym gruzie, który w założeniu ma zwiększyć dostępność materiałów i rud kopalnianych. Rzecznik Gildii Górnictwa Przemysłowego powiedział, że nowe narzędzia spowodują renesans górnictwa kosmicznego w sektorze prywatnym.

Księżniczka Aisling Duval zdaje się znów uczestniczyć w życiu publicznym. Po perypetiach z niedoszłymi zaślubinami z Federacją Księżniczka w końcu powiedziała coś sensownego. No… coś powiedziała. W ostrych słowach potępiła działania izolacjonistycznej grupy Nova Imperium oraz ich figuranta – Hadriana Duval (Duval od niedawna). Senator Zemina Torval publicznie zgodziła się ze słowami Błękitnej Księżniczki, co u niej samej spowodowało ogromny szok i niemalże traumę. Niemniej Senator Pal Vespasian powiedział, że wielu członków Senatu widzi w Hadrianie przyszłego Cesarza.

Przenosimy się do sterylnych sal laboratoriów, gdzie na naszych oczach rodzi się przełom w hospitalizacji ciężko rannych. Nowe nanoleki wynalezione przez Vitadyne Labs przeszły testy kliniczne dając niesamowite wyniki! Obserwatorzy z Interstellar Health Organisation (IHO) potwierdzili, że podane substancje wyeliminowały złośliwe komórki, wzmocniły układ immunologiczny i naprawiły uszkodzone tkanki. IHO stwierdziła, że nanoleki stanowią ogromny przełom w medycynie. Przynajmniej do tej pory nie stwierdzono u chorych poddanych leczeniu eksperymentalnymi środkami dodatkowych kończyn, czy dziwnych mutacji.

Imperium się bije, Imperium się bawi! Znów wracamy do Cesarstwa, tym razem z weselszymi wiadomościami. Otóż Pani Simone Leatrix, senator, się nudzi. Całe to Nova Imperium, Thargoidzi, głód, niewolnicy… NUDA! A że Pani jest do tego bogata, to postanowiła sobie tę nudę urozmaicić imprezą na całego! Ale nie taką libacją, jak w pierwszym lepszym doku, tylko tygodniową hulanką z okazji końca bieżącego roku! I to nie byle gdzie, ale w jej górskiej posiadłości! A żeby nie było, że przyjmuje gości w starej hacjendzie, posiadłość na tę okoliczność zostanie całkowicie odrestaurowana. W tym celu Pani Leatrix, za pomocą organizacji Cemiess Imperial Society złożyła otwarte zamówienia na świecidełka, klejnoty, żarcie i różne inne towary! Piloci! Można zarobić!

Jeśli mowa o bitwie… Sytuacja w Wally Bei została opanowana. Konflikt, w którym zarówno Wally Bei Technical jak i Wally Bei Constitution Party straciły sporą część swoich flot w przedłużających się walkach zakończył się, a przywódcy obu organizacji wydali wspólne oświadczenie, w którym poinformowali o zakończeniu walk ze względów humanitarnych.

Na koniec – kryzys w HR 8444. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a w domowym systemie Husarii nie ma karpi. Lokalni handlarze wolą wozić bardziej korzystne finansowo towary, co mocno odbija się na lokalnym rynku przetwórstwa rybnego. O ile śledzie są jeszcze do kupienia, to karpia na żadnej stacji się nie dostanie. Społeczna inicjatywa Skrzydlatych może to jednak zmienić!

To już wszystko w podsumowaniu tygodnia. Dziękujemy, że jesteście z nami! Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym czytelnikom wszystkiego, co najlepsze. A to, co najlepsze, to już sami sobie wybierzcie! Jeszcze mały suchar na koniec – dlaczego górnik sprzedający urobek na stacji Szulkin Mines w LFT 992 jest taki brązowy? Bo się OPALił!
… do kitu żart…

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.