Podsumowanie tygodnia

Witamy w podsumowaniu tygodnia i… ło panie ile się zadziało podczas minionego tygodnia.

Tydzień się zaczął się premierą dwóch nowych maszyn przeznaczonych dla niezależnych pilotów: Mamby i Kraita Phantom. Pierwszy statek spotkał się z dosyć mieszanymi opiniami, głownie z powodu braków w opancerzeniu (Zorgon Peterson już zapowiedział modyfikacje modelu Mamby). Z kolei odmiennej opinii doczekał się statek od Faulcon DeLacy, został ogłoszony pretendentem do miana statku roku. Warto zaznaczyć, że Mamba może służyć do polowań na robale Thargoidów.Kolejną nowinką jaka zawitała do naszej Galaktyki jest system Codex. Powstał on dzięki współpracy Universal Cartographics i Federacji Pilotów, oto wspólnie wydane oświadczenie:

„Jest nam miło ogłaszając, że Codex został automatycznie wysłany do systemów pokładowych wszystkich statków zarejestrowanych przez Pilots Federation.”

„Sekcja Codexu, The Commander, zestawia wszystkie dane o statku, włączając osobiste osiągnięcia pilota, podczas gdy Knowledge Base zawiera informacje o najwybitniejszych organizacjach i osobach z całej galaktyki.”

„Sekcja The Discoveries powstała aby, wspierać eksplorację głębokiej przestrzeni galaktyki. Oprócz katalogowania ciał gwiezdnych oraz innych fenomenów, zawiera ona również potwierdzone oraz niepotwierdzone znaleziska innych odkrywców.”

„Mamy nadzieję, że Codex okaże się przydatny dla wszystkich Komandorów i czekamy aż uaktualnią go swoimi odkryciami.”

Sam już skorzystałem z nowego systemu i muszę przyznać, że jest drobiazgowo dopieszczony i znacznie ułatwia katalogowanie nowych odkryć. Jeśli ktoś jest eksploratorem, bądź xenobiologiem, na pewno doceni ten rewolucujny system.

Z tematyki nowinek technologicznych przechodzimy do polityki, tutaj również trochę się zadziało.


Odnaleziony przez przywódcę Nova Imperium, wnuk Hengista Duvala – Hadrian Duval wysłał do wszystkich obywateli Imperium wiadomość o następującej treści:


„Nie jestem bogatym senatorem z utytułowanej rodziny, ale kimś kto wiódł zwykłe życie. Kimś kto rozumie niedolę, z jaką spotyka się większość mieszkańców Imperium.”
„Jako Hadrian Jansen byłem biednym wpół osieroconym dzieckiem. Wraz z ojcem wiedliśmy życie niezależnych kupców. On nigdy nie mówił o swojej przeszłości – nawet przed dwóch laty, na łożu śmierci niczego nie powiedział. W tamtym czasie odziedziczyłem jego statek i sam zostałem pilotem.”
” Kiedy Imperator Mordanticus powiedział mi kim jestem, wiedziałem że będę musiał zaakceptować moją tożsamość jako Duval. Widziałem jak bardzo Imperium osłabło i wiedziałem jak bardzo potrzebna jest nowa władza.”
„Proszę was, byście uhonorowali historię dynastii Duval. Wraz z Nova Imperium ocalmy naszą kochaną ojczyznę.” 


Teraz pozostaje tylko pytanie: Kto pociąga za sznurki? Mordanticus? Czy może Hadrian Duval ma zamiar wykorzystać Nova Imperium do przejęcia władzy? Tego nie wie nikt.

Zakończyła się się zbiórka towarów dla kultu Children of Tothos, Przywódca kultu Barnabas Cole kolejne koślawe ręcznie pisane oświadczenie:


„Pomagając nam, uwolniliście się! Poczujecie światło niebios, wypełniające was, tak jak ono wypełnia niebo!”Nikt nie wie co te słowa oznaczają, ale na pewno wiadomo, że piloci biorący udział w akcji mogą odebrać nagrody w osadzie Nusslein-Volhard w systemie Zlota.Obecnie trwa wojna pomiędzy frakcjami Wally Bei Technical, a Wally Bei Constitution Party.
Tradycyjnie obie strony konfliktu obrzuciły się błotem i poprosiły o pomoc niezależnych pilotów.

Interstellar Health Organisation wydała wstępny raport na temat Nanoleków firmy Vitadyne Labs. Treść podsumowania brzmi tak:

„Nanomedycyna to starannie regulowana gałąź nauk medycznych, dotąd udostępniona jedynie w małym zakresie, ale nanoleki Vitadyne są bardziej wyrafinowane oraz niezawodne niż jakikolwiek inny produkt. Ponadto, dane Vitadyne odnośnie czasu leczenia, skuteczności w walce z infekcjami i wydłużania czasu życia, potwierdziły się.”

„Jako, że udało się potwierdzić efektywność nanoleków Vitadyne, zespoły badawcze IHO zdecydowały się rozpocząć niezależne testy na żywych pacjentach.”

Na sam koniec zostawiłem niedawną potyczkę (jeśli można to tak nazwać) pomiędzy Husarią, a szwadronem The Black Fleet. Tajemniczy przybysze na polu bitwy nie odpowiadali na żadne komunikaty, a gdy nasz rotmistrz Maciej1982 wraz z Teremisem Smokiem wracał z CZ, został dwukrotnie zinterdyktowany, przy pierwszej próbie nasz Rotmistrz się wybronił, ale za drugim razem obcy agresorzy dopięli swego i doszło do wymiany ognia. Po krótkiej, aczkolwiek żywiołowej walce obcy pilot musiał się wycofać, a chwilę potem po zdarzeniu przybyły husarskie siły szybkiego reagowania i od tamtego czasu przybysze nie byli widziani. Więcej informacji o zdarzeniu znajdziecie w artykule Cmdr’a Captain Jointa.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.