Podsumowanie Tygodnia

Witamy w podsumowaniu tygodnia! Dzisiejsza edycja została rozszerzona o dział Wiadomości Lokalnych! W tym tygodniu wiele się działo, zarówno w galaktyce, jak i na terytorium TWH. Medycyna w galaktyce rozwija się jak szalona, Nova Imperium ujawnia kolejne tajemnice cesarskiego rodu Duval, a Achilles Corp. wciąż niweluje straty po incydencie z programem szpiegowskim. To był jedynie ułamek wydarzeń z tego tygodnia, pełną treść Podsumowania znajdziecie poniżej:


Dzisiejsze Podsumowanie rozpoczniemy wieściami prosto z Sojuszu – ichnia korporacja Allied Medical Industries, złączyła się z Neosalve Inc., w wyniku czego powstała Neomedical Industries, jedna z największych firm farmaceutycznych w całej galaktyce. Będzie ona sprzedawała leki, sprzęt oraz usługi medyczne zarówno Sojuszowi jak i niezależnym systemom.

To już drugi news, lecz wciąż nie opuszczamy tematu medycyny – niezależna firma Vitadyne Labs odkryła nowy lek, który używa materiałów miniaturowej skali aby naprawiać uszkodzenia komórek na poziomie molekularnym. Firma twierdzi, iż nanoleki potrafią wyleczyć każdy rodzaj obrażeń w ułamku normalnego cyklu leczenia, ponadto mogą wyleczyć potencjalnie każdą chorobę i infekcję. Gdyby tego było mało, firma oświadczyła również, że regularne stosowanie nanoleków może spowolnić proces starzenia się komórek – co oznacza, że konsument będzie żył dłużej.

Przenosimy się teraz do Imperium – Nova Imperium ujawniła swojego kandydata na Cesarza – jest nim osiemnastoletni mężczyzna, Hadrian Augustus Duval. Imperator Mordanticus twierdzi, że jest on (kolejnym) nieślubnym wnukiem Heingsta Duval, przez co ma on pełne prawo do tronu. Mordanticus chce aby Hadrian zastąpił obecnego Cesarza, Arissę Lavigny-Duval.

Przejdźmy zatem do tematu Thargoidów – dziennikarz Gethin Okonkwo, skomentował odkrycie nieznanych dotąd placówek Kultu Odległego Boga w systemie Etain. Stwierdził on, że dzienniki wydobyte z placówek ilustrują, jak wiara przyciągała ludzi z różnych środowisk. Powiedział również, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jak wiele ukrywano przed nim gdy spędził miesiąc infiltrując Kult. Okonkwo obiecywał także, że książka którą współtworzy z dr Ulyanovem ujawni wiele o religii Odległego Boga.

Piloci otrzymali kolejną szansę na rywalizację i zarobienie nieco kredytów – mroczny kult położony w systemie Zlota poprosił o wachlarz rzadkich przedmiotów potrzebnych do tajemniczej ceremonii. Ręcznie pisane oświadczenie Barnabasa Cole’a, lidera grupy Children of Tothos, ujawniło co nieco na temat tajemniczego rytuału. Zlota Federal Holdings która wydaje się mieć związek z kultem, będzie nadzorowała całą inicjatywę.

Na koniec wiadomości z GalNetu – zakończyła się inicjatywa rozpoczęta przez Achilles Corporation. Gus Weavers, przewodniczący Achilles Corporation ogłosił informację, że firma zdobyła dość surowców aby wyprodukować zamienniki dla robotów zniszczonych w ramach akcji społecznej #ZniszczSwojegoAsystentaAleTegoRobotycznegoBoTenŻywyJestOK zachęcającej ludzi do niszczenia robotów zainfekowanych programem szpiegowskim. Uspokoił on także klientów Achilles Corp. mówiąc, że program szpiegowski został usunięty ze wszystkich robotów wraz z ostatnią aktualizacją oprogramowania.

To koniec GalNetu na dzisiaj! Przejdźmy teraz do Wiadomości Lokalnych.

Na początek kilka słów o BiGoSie – TWH skutecznie opuściła system Mi He 1 grudnia 3304 roku, niestety odbiło się to negatywnie na mieszkańcach systemu, którzy otwarcie wspierali Husarię. Byli oni prześladowani przez lokalną ludność, co zmusiło TWH do ewakuacji swoich sympatyków z systemu. Akcja zakończyła się sukcesem 7 grudnia 3304 roku, gdy ostatni statek ratunkowy wylądował na stacji Maskelyne Vision.

Na husarskim terytorium osiedlił się kret – wpływy TWH znacznie spadły w czterech niepowiązanych ze sobą systemach. Wśród nich pojawiły się: HR 8444 (61% > 52%), Jarojinanh (52% > 40%), Beta Sculputoris (50% > 37%) oraz Kamcha (57% > 49%). Wszystkie spadki zarejestrowano na przełomie 7 i 8 grudnia 3304 roku, co wskazuje na to, że cała akcja była zaplanowana, lecz sprawcy pozostają nieznani.

Temat Thargoidów nie omija nawet TWH – skrzydło AX zostało przekształcone w Husarską Kompanię Ksenobójczą (HKK), jej zadaniem jest przygotowanie TWH i jej członków na ewentualny atak sił Thargoidów. Stworzyli oni tzw. „Oko Horusa”, czyli specjalny system wczesnego ostrzegania AX.

Tym obcym akcentem kończymy dzisiejsze Podsumowanie! Mam nadzieję, że spędzicie następny tydzień z dala od Thargoidów…no chyba, że jesteście członkami HKK, wtedy życzę wam powodzenia w byciu mięsem armatnim szczęścia na froncie i samych sukcesów!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.