Podsumowanie tygodnia

Witajcie w podsumowaniu tygodnia, gdzie w zwięzły i prosty sposób przedstawiamy to, co innym zajęło kilka dużych artykułów! Jest 31 grudnia 3304 roku, niektórzy obudzą się dopiero w 3305… W lutym, jak mniemam, sądząc po ilości pustych butelek walających się po redakcji.

Zaczynamy od Federacji, gdzie w opozycyjnej Federalnej Partii Liberalnej doszło do przetasowań kadrowych. Prezydent tzw. „Gabinetu Cieni” Felicia Winters przedstawiła swoją nową zastępczynię. Została nią Isolda Rochester, znana już czytelnikom „Echa” głowa wpływowej rodziny Rochesterów, której członkami są m. in.: prezes Core Dynamics i dwóch oficerów Marynarki Federacji. Wiceprezydent powidziała, że jest zaszczycona mogąc objąć powierzoną jej funkcję.

Tym czasem w Imperium senatorzy popierający izolacjonistyczną grupę Nova Imperium zarządali od Cesarz Arissy Lavigny-Duval, by ta uznała Hadriana Augustusa Duval jako prawnego następcę tronu. W odpowiedzi Kanclerz Anders Blaine powiedział, że wpływy organizacji są zbyt małe, by mogła ona decydować o polityce Imperium. W wyniku braku reakcji ze strony Cesarz Arissy podniosły się oskarżenia o słabość jej rządów oraz żądania natychmiastowego oddania władzy.

Nanoleki, które zostały określone jako przełom w medycynie mogą się okazać nie takie nowe, jak mogłoby się wcześniej wydawać. Próbuje to udowodnić Simguru Pranav Antal, który twierdzi, że budzące wiele nadziei medykamenty nie zostały wynalezione przez Vitadyne Labs, a dużo wcześniej – przez naukowców Utopii. W oświadczeniu Simguru powiedział, że nanoleki nigdy nie były przeznaczone do użytku poza Utopią i zażądał ich natychmiastowego zwrotu.

Wracamy jeszcze do tematu Nova Imperium – organizacja ta, mimo braku reakcji ze strony Imperium, zwróciła uwagę pozostałych mocarstw. Przywódcy Sojuszu i Federacji szeroko komentowali powstanie organizacji. Premier Sojuszu Edmund Mahon powiedział, że problemy wewnętrzne Imperium mogą wzbudzać obawy jeśli zaczną wpływać na współpracę mocarstw. Prezydent Federacji Zachary Hudson stwierdził, że jeśli organizacja dojdzie do władzy i Imperium przestanie wspierać Aegis, Federacja będzie zmuszona interweniować.

Herculean Machines nadal może mówić o dobrej passie. Marynarka Federacji złożyła właśnie ogromne zamówienie na sztandarowy produkt Herkulesów – komputer Duradrive. Prezes firmy, Maddox Hurt, powiedział, że to zamówienie jest dowodem na niezawodność ich urządzenia. Aby wypełnić kontrakt z Federacją Herculean Machines złożyła otwarte zamówienie na różne towary, które posłużą do budowy komputerów.

A na koniec standardowo już informacja o finale kampanii społecznych. Obie operacje dostarczenia towarów dla znudzonej Pani Senator zakończyły się sukcesem. Chałupa na dachu świata została odrestaurowana do poziomu kurortu, a i jedzeniem można wykarmić średniej wielkości armię. Pani Senator Simone Leatrix powiedziała, że żywi szczerą nadzieję, że jej lśniąca od błyszczących dekoracji posiadłość będzie inspiracją dla ludzi w tych niespokojnych czasach.

To już wszystko w dzisiejszym podsumowaniu! Dziękujemy, że jesteście z nami i liczymy na to, że w 3305 roku się to nie zmieni! Życzymy naszym czytelnikom wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku i wspaniałej zabawy żegnającej ten stary! Aaa, ponoć Pani Senator tak spodobały się te wszystkie potrawy, że zrobiła sobie tzw. „próbny alarm” i chodzą głosy, że CG trzeba będzie powtórzyć… Do przeczytania w nowym roku!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.