Powstaje Husarska Kompania Ksenobójcza

W związku z ostatnimi informacjami nt. ruchów Thargoidzkiej floty i nieodległym wykryciu jednostek obcych w systemie Oitbi (101 ly od HR 8444) oficer Doom_days zreformował dawne skrzydło ksenobójcze w Husarską Kompanię Ksenobójczą. Nowo powstały oddział ma na celu przygotowanie husarskiej społeczności do obrony przed obcym najeźdźcą i do aktywnej walki z nim.

Cóż to tyle tematem wstępu, obecnie jednym z największych pytań jest to, czy Thargoidzi naprawdę stanowią zagrożenie dla husarskich systemów, wcześniej obcy pojawiali się jedynie w obrębie Plejad, ale najnowsze doniesienia wskazują, że stan ten uległ zmianie. Poniżej wywiad z dowódcą skrzydła AX Doom_days.


 „E.T.: Dobry wieczór, jestem CMDR epictroller z Echa Przestrzeni, czy mógłbym zadać parę pytań?

 D.d.: Oczywiście.

  E.T.: Co możesz powiedzieć o nowo reaktywowanym skrzydle?

  D.d.: Reaktywacja skrzydła jest bezpośrednio odpowiedzią na informacje, jakie dotarły do nas od ekspertów z Instalacji Oko Orła (eng: Eagle Eye). Według raportów flota obcych przygotowuje się do wzmożenia działań na terenie Bańki. Walka z obcymi jednostkami wymaga specjalnie przystosowanych statków oraz wyszkolenie, dlatego też reaktywacja Husarskiej Kompanii Ksenbójczej stała się w tym momencie kluczowym zadaniem dla Skrzydlatej Husarii. Na ten moment staramy się zachęcić jak najwięcej pilotów do dołączyła do naszej formacji aby w razie potrzeby móc odeprzeć inwazję wrogiej floty.

 E.T.: Są już jacyś chętni?

 D.d.: Pojawiają się już pierwsi chętni, ale wśród pilotów zarówno Skrzydlatej Husarii, jak i innych grup panuje duże niedoinformowanie w kwestii zagrożenia Thargoidzkiego.

E.T.: A propos zagrożenia, czy husarskie systemy mogą być celem ataku?

D.d.: Nie mamy bezpośrednich informacji na temat celów, jakie flota wroga obrała w następnej kolejności, ale zagrożenie ataku na nasze systemu istnieje. W tej chwili trwają walki o obronę trzech systemów, Obitbi, Punuri oraz 63 G. Capricorni. Wszystkie te systemy znajdują się w odległości mniejszej niż 160 lat świetlnych od HR 8444.

E.T.: Wracając do sposobów zachęcenia pilotów do dołączenia, są już jakieś pomysły?

D.d.:  Na ten moment planujemy uaktualnić system zadań Skrzydlatej Husarii o zadania typu Anty Xenos, za które piloci naszej frakcji będą otrzymywali stosowne wynagrodzenie. Oczywiście sama Federacja Pilotów podjęła niezbędne działania mające na celu zachęcanie pilotów do podjęcia walki z Thargoidami, poprzez wypłacanie pokaźnych sum za zestrzelone jednostki wroga. Wydaje mi się jednak, że piloci sami stawią się do walki, gdy tylko dowiedzą się jak poważnym zagrożeniem są Thargoidzi. Mówimy tu o obcej rasie, której obce są nasze wartości i system moralny. Jeżeli piloci federacji nie podejmą walki, to nasza cywilizacja może zostać doszczętnie zniszczona. Thargoidzi nie biorą jeńców i nie chcą pertraktować. Wszędzie gdzie się pojawią sieją tylko chaos i zniszczenie.

E.T.: Jak można z nimi walczyć?

D.d.: Dzięki działaniom między innymi takich grup, jak Aegis, Canonn czy Anti Xenos Initiative pozyskaliśmy niezbędne technologie oraz opracowaliśmy skuteczne taktyki do walki z obcym jednostkami. Należy zauważyć, że technologia Thargoidów jest zgoła inna od naszej, dlatego też standardowo wyposażone statki nie są w stanie przetrwać Thargoidzkiego ataku, nie mówiąc już o podjęciu równej walki. Przygotowanie statku typu AX wymaga od pilota dużego wkładu pieniężnego oraz wysiłku, ale jednostki te są w stanie skutecznie walczyć ze statkami Thargoidzkimi. Obecnie najskuteczniejsza okazała się broń oparta na technologii rasy Guardiansów. Ciągle do końca nie poznaliśmy pełnych możliwości ich technologii, tak więc mam nadziej, że dzięki wysiłkom wielu grup badawczych, które zajmują się tym tematem, uda nam się opracować jeszcze skuteczniejsze bronie oraz moduły do naszych statków. Jednakże już na ten moment technologia, jaką posiadamy, pozwala nam podjąć równą walkę z wrogiem.

E.T.: Tyle powinno mi wystarczyć, dziękuję za poświęcony czas. 
D.d.: Również dziękuję za wywiad.

Wywiad jasno wskazuje, że husaria nie będzie bierna wobec coraz to bliższych nam ataków na systemy planetarne. Obecnie Brakuje możliwości nagradzania walczących z obcymi, ale dowództwo zapowiedziało zmiany. Możemy żywić nadzieję, że uda nam się odeprzeć zagrożenie 

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.