Przedstawiono nowe narzędzia górnicze!

Zaprezentowano szereg nowych urządzeń wydobywczych skonstruowanych z myślą o górnictwie kosmicznym. Oczekuje się, że zwiększą one dostępność różnych rud i minerałów.

Rzecznik Gildii Górnictwa Przemysłowego przedstawił nowe narzędzia na sympozjum przemysłu i górnictwa:

„Używanie laserów górniczych do pozyskiwania złóż z powierzchni asteroidów może być dość trudne i żmudne. Nowy miotacz abrazyjny pozwala na łatwiejszy dostęp do nich wystrzeliwując pociski, które pozwalają łatwiej oderwać się wydobywanemu materiałowi.”

„W przypadku głębiej ukrytych złóż podpowierzchniowe pociski wypierające mogą przebić powierzchnię i wniknąć w skałę, by po zdalnej detonacji ładunku w nich umieszczonego uwolnić większe fragmenty urobku.”

„I w końcu, istnieje nareszcie możliwość uzyskania dostępu do cennych zasobów ukrytych głęboko w niektórych rzadkich asteroidach. Dostępne od niedawna ładunki sejsmiczne, po ich uprzednim odpowiednim ustawieniu, mogą rozerwać taką asteroidę tym samym uwalniając złoża z jej wnętrza.”

„Jesteśmy przekonani, że nowe narzędzia w połączeniu z obecnie już istniejącymi, takimi jak skanery, czy limpety poszukiwawcze spowodują renesans górnictwa kosmicznego w sektorze prywatnym.”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.