Świąteczny problem Husarii

Zbliża się 24 grudnia 3304r, co w sercach wielu przywiązanych do antycznej tradycji osób oznacza Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku w Maskelyne Vision pojawiają się petycje o zamknięcie wszystkich iluminatorów, okien, czy grodzi na całej stacji i otwarcie ich ok godziny 16:30 w celu objawienia pierwszej gwiazdki pozwalającej na konsumpcję wigilijnej kolacji. Kaplice lokalnych kultów zbieżnie określających przybycie swoich mesjaszów na świat zgodnie ustaliły termin narodzin na 25 grudnia i z każdym dniem coraz liczniej zapełnione są wiernymi wylewając się nimi daleko poza przybytki kultu.

W tym roku jednak może dojść do poważnego kryzysu świątecznego. W HR 8444 brakuje ryb! Wielu tradycjonalistów nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez porcji karpia na stole, a w całym systemie w tym roku dowieziono zaledwie 50 tys. ton świeżej ryby, gdzie w poprzednim sezonie rok do roku było to ponad 300 tys. ton.

„Każdy wozi opale, diamenty albo inne świecidełka. Ryby im teraz śmierdzą, a jeszcze kilka miesięcy temu wozili… echhh…” – mówi Janton Trufla, właściciel restauracji „Fiołki i Fikołki” – Nie jesteśmy w stanie sprostać zamówieniom!”

Zapytaliśmy przedstawicieli Husarskiego Korpusu Logistycznego o brak tak ważnego składnika tradycyjnych Świąt.

„Ryby… się woziło ryby. Każdy chyba od tego zaczynał. I każdy chciał się od tego wyrwać. Rozumiesz Pan? Lecisz czasami 1 – 2 tygodnie, wąchasz te muły rzeczne… Wracasz, widzisz róże, wąchasz – ryba. Widzisz miasto, wąchasz – ryba, Widzisz żonę, wąchasz – żona… tzn. ryba. Jak masz możliwość, to wozisz coś innego!”

Z relacji lokalnych handlarzy można wywnioskować, że ryby, a w szczególności karpie będą towarem deficytowym.

„Karpy? Neee, sledge mogem wiesc. Moje braty wiozą tzinamone, albo juravine, a ja tchasamy biore sledge. To ryby, ne?” – powiedział kapitan floty nielicznych statków dostarczających śledzie do lokalnej przetwórni ryb.

Wydaje się, że tegoroczne Święta odbiją się w historii Husarii jako Święta Bez Karpia. Czy ogólny dobrobyt sprawi, że ten król wśród ryb zostanie zdetronizowany? Przez trzy dni może coś się jeszcze zmienić!

2 odpowiedzi Świąteczny problem Husarii

  • MAGNUM354  napisał(a):

    No to co panowie, lecimy dzisiaj po te ryby? Niech każdy chętny zrobi jeden kurs, to powinno wystarczyć 🙂

  • Seba312  napisał(a):

    Ja tam nie lubię wozić ryby, bo strasznie potem jedzie z ładowni. Ale, żeby nie było. że nic nie zrobiłem, to wymierzyłem sprawiedliwość kilku terrorystom i piratom, a także pozyskałem kilka porcji danych taktycznych o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa, w ciągu zbliżających się świąt…

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.