Podsumowanie Tygodnia

Witamy w kolejnym Podsumowaniu Tygodnia! Właściwie to drugim w tym tygodniu (a praktycznie to nawet trzecim)…chyba musimy zacząć je jakoś oznaczać, tak żeby się nie myliły. Lepiej zapnijcie pasy i przyjmijcie nieco nanoleków, bo w tym tygodniu wiele się działo. 

Stało się to co nieuniknione – konflikt w systemie Paresa zakończył się definitywnym zwycięstwem sił Imperium…tego prawdziwego Imperium! Jak zadeklarował Senator Denton Patreus, siły Nova Imperium wyczerpały się. Chociaż, czego innego można było się spodziewać po armii składającej się w 80% z oburzonych cywilów.

Nova Imperium dostała za swoje – Imperator Mordanticus, przywódca izolacjonistycznej frakcji Nova Imperium został schwytany przez siły Imperium. Został on aresztowany po zakończeniu konfliktu w systemie Paresa. Imperator stanie przed Senatem w piątek 23 stycznia, aby odpowiedzieć na postawiony mu zarzut zdrady Imperium. Zadziwiające jest to, że Arissa w końcu wyszła ze swojej bezpiecznej norki, wydała nawet oświadczenie…które przeczytał Kanclerz Blaine. Patrząc na ostatnie wydarzenia można przewidzieć, że Cesarz nie raczy pojawić się na procesie Mordanticusa.

Nanoleki Vitadyne już wkrótce na półkach sklepowych – IHO oświadczyła, że nanoleki firmy Vitadyne są legalne. Ponieważ produkt Vitadyne jedynie bazował na lekach wydobytych z wraku utopiańskiego statku, został on uznany za własność intelektualną firmy. Dystrybucją nowych leków zajmie się „określona firma”, ciężko określić co to oznacza ale śmierdzi tutaj sztucznym zawyżaniem cen. Zbaczając nieco z tematu – nie dostaliśmy jeszcze informacjo o tym, ile mebli zniszczył w napływie emocji Pranav Antal. 

Kolejne zaginięcie znanego artysty – tym razem prawdziwe. Znana aktorka Consuela Knight zaginęła wraz z całą załogą. Najbardziej zadziwia fakt, że załoga po prostu zniknęła z pokładu statku nie zostawiając żadnego śladu (scenariusz niczym z tanich horrorów). Pojawiło się wiele spekulacji na ten temat, m in. niezależny reporter Flint „Firemaker” Lafosse spekulował, że za zniknięcie odpowiedzialna jest broń Thargoidów. Miejmy nadzieję, że ta sprawa to jedynie żałosna akcja reklamowa.

Organizatorzy Distant Worlds II nie szczędzą środków – Omega Mining Corporation poprosiła o dostarczanie surowców na budowę stacji typu Orbis, która ma zostać wybudowana w sercu galaktyki. Budowa tejże stacji stanowi część ambitnej ekspedycji Distant Worlds II. Organizator ekspedycji Erimus Kamzel powiedział, że postawienie pierwszej ludzkiej stacji w Centrum Galaktyki jest jednym z celów wyprawy. 

To tyle newsów na dzisiaj. Mam nadzieję, że był to dla was udany tydzień i nie należycie do grupy 30 eksploratorów DW 2, którzy (nie z własnej woli) przeprowadzili piękny pokaz fajerwerków. 

CMDR CaptainJoint

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.