Podsumowanie Tygodnia

Witajcie w podsumowaniu tygodnia, gdzie przedstawiamy skrót wiadomości z ostatnich… no dobra, nie tak ostatnich dni. Obecne podsumowanie zaliczyło niezły poślizg i wykopyrtnęło się w okolicach 6 stycznia… Niemniej, jeśli lubicie leżakujące lub długo dojrzewające wiadomości – to podsumowanie jest dla Was! Zaczynamy!

05.01.3305

Zuchwała kradzież na koniec roku? Tak! W Federacji. Kolejny artysta padł ofiarą tajemniczego złodzieja sztuki, który postanowił zepsuć noworoczną uroczystość tysiącom obywateli Federacji. Zamiast przygotowanej artystycznej wizji inspirowanej federalnymi insygniami oczom widzów ukazał się wizerunek mrugającego kota. Oczywiście cały kod rzeźby został skradziony i usunięty z oprogramowania źródłowego. Czy to jeszcze kradzież, czy już wandalizm?

Afera nanolekowa. Profesor Katrien Rook przyznała, że nanoleki Vitadyne zostały stworzone na podstawie utopijnej technologii. Powiedziała również, w jaki sposób Vitadyne Labs weszło w posiadanie materiałów z Utopii – zostały im sprzedane przez niezależnych pilotów. Zaoferowała również odesłanie oryginalnych próbek z Utopii nalegając przy tym, by Vitadyne mogło kontynuować produkcję nanoleków. Simguru Pranav Antal domagał się jednak zaprzestania ich produkcji.

Trwają przygotowania do drugiej ekspedycji Distant Worlds, gdzie ogromna rzesza eksploratorów wybierze się na kraniec galaktyki. Ekspedycja wyznacza kurs przez serce galaktyki mapując niezbadane regiony i dokonując nowych odkryć naukowych. Wraz z ekspedycją rozpocznie się budowa stacji badawczej, której celem będzie przede wszystkim badanie Sagittarius A* – supermasywnej czarnej dziury znajdującej się w centrum naszej galaktyki. W ekspedycji może wziąć udział niemal cztery tysiące pilotów.

Izolacjonistyczna grupa Nova Imperium zaczęła gromadzić siły w systemie Paresa, zmuszając tym senatora Dentona Patreusa do wydania oświadczenia, w którym nakazał rozproszenia jednostek. Marynarka Imperium musi znaleźć sposób na pozbycie się zagrożenia w sposób, który nie będzie uważany za masakrę obywateli Imperium, co mogłoby doprowadzić do wybuchu powstania. 

Marynarka Federacji poprzez frakcję League of Zearla złożyła otwarte zamówienie na dostawy wyposażenia wojskowego. Podobne zamówienie złożyła również Marynarka Imperium poprzez frakcję Sirsir Co. Obie inicjatywy rozpoczynają się 3 stycznia 3305 r. i potrwają tydzień.

Zakończyła się inicjatywa firmy Herculean Machines, producenta komputerów PC Duradrive. Dostarczono mnóstwo towarów technologicznych do systemu Blatrimpe – zostaną one wykorzystane do realizacji ogromnego zamówienia Marynarki Federacji.

12.01.3305

Imperium weszło na drogę otwartego konfliktu z izolacjonistyczną grupą Nova Imperium w układzie Paresa. Senator Denton Patreus wygłosił wezwanie do wszystkich sojuszników Imperium o pomoc w walce z Nova Imperium. Imperator Mordanticus także poprosił o wsparcie mówiąc: „Wzywam wszystkich, którzy wierzą, że Hadrian Duval powinien być Imperatorem, by nas wsparali.”

Luksusowy jacht, należący do słynnej aktorki Consuelli Knight, dotarł do celu. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że nikogo nie była na pokładzie. Logi pozyskane z komputera pokładowego potwierdziły, że jeszcze na kilka minut przed przybyciem statku załoga była obecna. Później wszystkich pięcioro członków załogi zniknęło. Specjaliści od inżynierii oraz hiperprzestrzeni rozpoczeli analizę danych w celu rozwikłania zagadki.

IHO zajęła się sprawą leków Vitadyne, które, jak przyznała firma, powstały na bazie zaawansowanej technologii wynalezionej w Utopii. Wielu członków społeczności medycznej przekonywało, że Utopia powinna podzielić się swoją zaawansowaną technologią z resztą galaktyki. Z drugiej strony inwestorzy zdążyli już wpompować miliony kredytów w Vitadyne Labs, licząc na to, że ich zyski przejdą w miliardy, gdy tylko najnowsze nanoleki staną się najgorętszym towarem w całej galaktyce.

Obie kampanie na  dostawy wyposażenia wojskowego dla marynarek Federacji jak i Imperium zakończyły się sukcesem. Frakcje odpowiedzialne za inicjatywy podziękowały pilotom, którzy wsparli kampanie.

To już wszystko w podsumowaniu tygodnia. Dziękujemy, że jesteście z nami! Kolejne podsumowanie, miejmy nadzieję, już wkrótce, a tymczasem uważajcie, by Was gdzieś nie wcięło w hiperprzestrzeni! Ciekawe, czy pięciu członków załogi jachtu nie posłużyło jako obiad dla rodziny thargoidów mieszkającej gdzieś w Witch-space.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.