Thargoidzi sieją spustoszenie w centralnych systemach

Minęły już ponad dwa miesiące odkąd Thargoidzi rozpoczęli skoncentrowany atak na centralne systemy, w tym czasie zaatakowali dziesiątki stacji powodując potężne straty.

Podczas gdy władze kolejnych systemów wołają o pomoc, Admirał Aden Tanner, główny łącznik wojskowy Aegis wygłosił swoje dość niepokojące oszacowanie sytuacji:

„Wciąż zaskakuje mnie, że Thargoidzi nie atakują naszych najważniejszych centrów socjalnych i militarnych, takich jak systemy stołeczne supermocarstw. Nie mam wątpliwości, że ciągle próbują nas osłabić nieustannymi uderzeniami, lecz ewidentnie kierują się regułami diametralnie różniącymi się od tych, które występują w ludzkiej strategii wojennej.”

Dotąd wypowiedź admirała nie zawierała niczego niepokojącego. Niestety admirał najgorsze zostawił nam na koniec:

„Jedyne co jeszcze mogę powiedzieć to, że dopóki nasze okręty wojenne nie będą w stanie zwalczać obcych, niezależni piloci i ich maszyny są naszą jedyną deską ratunku.”

Większość  „niezależnych pilotów” o, których wspomniał admirał, spędza czas na ekspedycji Distant Worlds II lub nie jest przygotowana do walki z tak ciężkim przeciwnikiem jak Thargoidzi. Wojna z nimi jest wojną ciągnącą się w nieskończoność, a zarazem stojącą w miejscu. Mówiąc krótko – bezsensowną. Skoro ani ludzkość, ani obcy nie chcą lub nie są w stanie jej zakończyć, to kto może?

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.