Firma wzbudza kontrowersje masowo skupując imperialnych niewolników

Choć niewolnictwo wewnątrz Imperium jest zjawiskiem znanym i tolerowanym (bo akceptowanym to raczej nieodpowiednie określenie), to niektóre „wybryki” Imperium wciąż sprowadzają na siebie wiele krytyki.

Dziś na muszce znalazła się firma Tilbery Construction z siedzibą w systemie Eotienses. Zwróciła na siebie uwagę całej galaktyki kupując cztery tysiące imperialnych niewolników.

CEO firmy, Garrett Kline postanowił wyjaśnić sytuację:

„Nasza firma wygrała niedawno kontrakt na budowę nowego zakładu uzdatniania wody na Eotienses A 3, mającego służyć miastu Port Isabelle. Jesteśmy nową firmą i nie posiadamy jeszcze na tyle pokaźnej kadry pracowniczej by ukończyć projekt według ustalonego terminu. Właśnie dlatego potrzebowaliśmy alternatywnej siły roboczej.”

Charytatywna organizacja przeciw niewolnictwu – Unchain, jest zaniepokojona niskim doświadczeniem firmy w zarządzaniu personelem. Dlatego też złożyła ona formalny protest przeciwko władzom systemu Eotienses oraz firmie Garreta Kline. Rzecznik organizacji skontaktował się z mediami:

„Gromadzenie tak wielu niewolników w jednym miejscu stwarza wielkie zagrożenie. Bardzo często ludzie transportowani w tak wielkich ilościach muszą zmagać się z bardzo trudnymi warunkami, jest to karygodne naruszenie praw imperialnych niewolników.”

„Zmartwił nas również brak potwierdzonych informacji dot. udziału Tilbery Construction i Garretta Kline w podobnych przedsięwzięciach, którzy zdają się nie posiadać żadnego doświadczenia w zarządzaniu projektami tego typu.”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.