Epidemia w HIP 115888 – wypadek czy sabotaż?

Epidemia w systemie HIP 115888 wciąż się rozprzestrzenia, podczas gdy redakacja Echa Przestrzeni otrzymuje od anonimowego informatora pakiet danych ujawniający prawdopodobne pochodzenie wirusa.

Wczoraj w godzinach wieczornych na pokład stacji Pilyugin Landing dotarł transport ok. 400 ton medykamentów. Niestety, jak podają epidemiolodzy, wirus SAV-B (tak nazwany został w stolicy po szerszych badaniach) uległ kolejnym mutacjom, zyskując zwiększoną odporność na tradycyjne leki. Obecnie zarażonych jest ok. 900 mieszkańców systemu.

Dowódca oddziału epidemiologicznego wyjaśnia jak doszło do tak tragicznej sytuacji:

„Mogę jedynie krótko wyjaśnić, iż ten wirus ewidentnie został stworzony do tego by adaptować się do trudnych warunków. Nasze oddziały obecnie pracują nad specjalistycznym lekiem, który powinien szybko zneutralizować patogen. Przepraszam, muszę jak najszybciej wracać do swoich ludzi.”

Rzecznik Skrzydlatej Husarii, Sean Binder uspokaja mieszkańców sąsiednich systemów wyjaśniając, że w obecnych warunkach nie ma możliwości by wirus wydostał się ze stacji Pilyugin Landing.Kilka godzin po otrzymaniu wiadomości o transporcie leków, do naszej redakcji dotarł pakiet danych, wysłany przez niezidentyfikowanego nadawcę. Wewnątrz znajdowały się raporty ze stacji planetarnej Baillaud Point na planecie HIP 115888 2 A, wokół której przypadkiem orbituje stacja Pilyugin Landing…oto treść raportów.

17.10.05 13:11 – LADUNEK „SAV-3226B” ODEBRANY Z PUNKTU ZRZUTU. KAMITRA EMPIRE PACT POTWIERDZA OTRZYMANIE ZAPLATY.

18.10.05 7:32 – ALERT! KONTENER „SAV-3226B” ULEGL USZKODZENIU. ATMOSFERA WEWNATRZ BAZY SKAZONA. AKTYWUJE TRYB KWARANTANNY.

18.10.05 18:03 – ALERT! NIEAUTORYZOWANE OTWARCIE GLOWNEJ BRAMY.

Jak wskazują raporty, część personelu w panice uciekła z zainfekowanej bazy badawczej, wpuszczając wirusa na pokład Pilyugin Landing.

Czyżby frakcje HIP 115584 Shared i Kamitra Empire Pact rzeczywiście były odpowiedzialne za wybuch epidemii? Czy był to jedynie wypadek przy pracy, czy sabotaż? Tego dowiecie się w kolejnych artykułach na łamach naszego serwisu!

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.