Grupa bojowników rozbita

Rozbiciem Scythe of Panem, czyli grupy aktywistów zwanych potocznie „kosiarzami” odpowiedzialnych za wybuch zarazy plonów zakończyły się niedawne starcia w systemie Quator.

Wspierające siebie na wzajem jednostki bezpieczeństwa Bruthanvan Co oraz niezależni piloci zdołali zneutralizować bojówki „kosiarzy”. Wielu aktywistów zostało także zatrzymanych w trakcie nalotu na podziemną niezarejestrowaną placówkę znajdującą się tuż pod stacją naziemną Weber Settlement.

W imieniu Komisji ds. Plagi oświadczenie wygłosił jeden z jej członków, agent FIA, Gino Borstein:

„Wstępne przesłuchania potwierdzają nasze wcześniejsze przypuszczenia. Początkowo >Kosiarze< szukali zemsty za zbombardowanie z orbity pól uprawnych Onion Head na Panem przez Federację, które miało miejsce pięć lat temu. W międzyczasie doszło jednak do zmiany władzy w grupie, co spowodowało znaczną radykalizację poglądów podsycanych antykapitalistycznymi nastrojami i podjęcie ekstremalnych działań w celu destabilizacji całej gospodarki galaktycznej.”

„W wielu rekordach, czy też komunikatach uzyskanych podczas akcji w podziemnym ośrodku przewija się wyrażenie >Uprawy za uprawy!<. Sądzimy, że w kontekście zaplanowanych działań aktywiści używali go jako okrzyku bojowego.”


Statki handlowe aktualnie transportują już lek mający przeciwdziałać patogenowi wywołującemu zarazę koncentrując się na razie na systemach Diso i Orerve. Jak dotąd nie ma oficjalnego potwierdzenia skuteczności leczenia, jednak Międzygwiezdne Stowarzyszenie Agrokulturalne (IAA) wydaje się być pełne optymizmu.

Na łamach Vox Galactica opublikowano opinię dziennikarki Adalyn Cross, zajmującej się tą sprawą niemal od początku:

„Jedno istotne pytanie wciąż jest aktualne: Czy aktywistom udało się wyrządzić realne szkody dla gospodarki międzygalaktycznej? Choć sprawcy zostali zatrzymani i na pewno spotka ich zasłużony los, to czy można zapobiec brakom w dostawach żywności w całej galaktyce?”


Piloci, którzy brali udział w starciach z „kosiarzami” mogą odebrać wynagrodzenie od frakcji Bruthanvan Co w systemie Quator.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.