System HIP 115888 nawiedza epidemia

W system górniczy HIP 115888 uderzyła epidemia nowego wirusa. W systemie obecne są teraz odpowiednie siły starajace się powstrzymać rozprzestrzenienie się choroby. Stacja Pilyugin Landing została objęta pełną kwarantanną.


Władze systemu podają, że na obecną chwilę, aż 427 cywilów jest zarażonych. W opanowaniu epidemii nie pomagają niskie warunki sanitarne panujące na maleńkiej stacji.

Do objaw infekcji należą, intensywne bóle głowy, nudności i wysoka gorączka, gdzie w dalszym stadium choroby zaczynają pojawiać się obfite krwotoki z nosa. Husarska Agencja Epidemiologiczna wysłała na stację oddział naukowców, których celem jest odnalezienie źródła zarazy oraz pacjenta zero.

Osobiście udałam się na pokład stacji by porozmawiać z liderem oddziału naukowców, oto jakimi informacjami raczył się ze mną podzielić:

„Po przestrzeni chodzą pogłoski, że infekcja jest nieuleczalna, ile jest w tym prawdy?”

(N)aukowiec – „Nie ma w tym ani ziarna prawdy, proszę pani. Chorobę można zwalczyć podstawowymi medykamentami i kilkoma dniami odpoczynku, tak naprawdę gdyby nie tutejsze warunki sanitarne oraz znikomy dostęp do leków, do żadnej epidemii najpewniej by nie doszło.”

„Czy pański oddział zidentyfikował już patogen?”

N – „Owszem, udało nam się to już w kilka godzin po przybyciu na miejsce. Jest to lekko zmodyfikowany szczep wirusa SAV. Wirus ten można znaleźć w wielu laboratoriach, używa się go w prostych eksperymentach. Wysłaliśmy próbki zmodyfikowanego szczepu do stolicy, gdzie zostaną głębiej zbadane, a patogen skatalogowany.”

„Domyśla się pan skąd pochodzi wirus albo jak powstał?”

N – „Cóż, muszę przyznać, że tylko dlatego jeszcze nie opuściłem tej stacji, niestety mogę nigdy nie uzyskać odpowiedzi na to pytanie. Jestem pewien, że powstał on w trakcie wypadku w jakimś mniejszym, może nawet prywatnym laboratorium, aczkolwiek nie mam pojęcia jak ani dlaczego dostał się akurat tutaj. Natomiast mam pew…(w tym momencie ze słuchawki w głębi kombinezonu naukowca odezwał się jakiś szmer)…ekhm! Przepraszam, ale już dostatecznie nagiąłem zasady przekazując tyle informacji. Do widzenia.”

Władze systemu proszą Husarzy o pomoc w zwalczeniu epidemii poprzez dostarczanie medykamentów na stację Pilyugin Landing. Echo Przestrzeni natomiast zadba o to aby informować Was, drodzy czytelnicy o rozwoju wydarzeń.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.