Tajemnica Zarazy

Powodem masowego psucia się upraw rolnych ma być nowa choroba atakująca roślinność.

Dr Genevieve Kane z Międzygwiezdnego Stowarzyszenia Agrokulturalnego (IAA) tak podsumowała niedawne odkrycia organizacji:

„Nagła śmierć upraw na dotkniętych kryzysem planetach została spowodowana przez ten sam szczep zaawansowanej choroby. Jej pochodzenie oraz pierwotny nosiciel są jak dotąd nieznane, a sam patogen wytrzymał wszystkie znane nam metody leczenia.”

„Nasze badania nie potrafiły wykazać, czy patogen powstał w sposób naturalny czy za sprawą człowieka. Niestety, dopóki nie uzyskamy odpowiedzi na to pytanie, ani nie znajdziemy skutecznego sposobu na powstrzymanie rozprzestrzeniania się plagi, zarówno ilość żyznych pól uprawnych, jak i produkcja podstawowego pożywienia będą dalej spadać.”

„Korporacja Vandermeer zaoferowała IAA swoją pomoc w prowadzeniu badań nad lekiem. Mamy nadzieję, że doświadczenie firmy w zakresie diagnostyki molekularnej pomoże doprowadzić do przełomu.”

Dziennikarz Adalyn Cross skomentowała sytuację w dotkniętych klęską systemach na łamach Vox Galctica:

„Spekulacje na temat tego co spowodowało tajemniczą zarazę rozprzestrzeniają sie niczym ogień, teorie na jej temat sięgają tematycznie od niewłaściwego zarządzania po sabotaż przemysłowy. Przeciwnicy polityczni również są ofiarami oskarżeń w cierpiących systemach, gdzie konkurujące ze sobą frakcje chętnie i szybko zrzucają winę na swoich przeciwników.”

„Gdy napięcia rosną, a miliardy ludzi zaczynają głodować, takie oskarżenia mogą za sobą pociągać straszliwe skutki. Inicjatywy handlowe oraz import charytatywny okazały się znaczną pomocą, ale czy to wystarczy by zażegnać katastrofę?”

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.