W cieniu zarazy

W związku z zagrożeniem głodu ludzie w różnych systemach podstawowych przystosowują się do niedoborów żywności spowodowanych przez zarazę.
Adalyn Cross, dziennikarka Vox Galactica, śledzi sytuację:
„Ponieważ w wielu systemach brakuje podstawowych artykułów spożywczych, dawno zapomniane marki zostały wskrzeszone, liofilizowane i zakonserwowane towary wracają do łask. Menu w restauracjach jest zmniejszane, a nowatorscy szefowie kuchni opracowali nowe przepisy – wielu z nich odmawia ujawnienia swoich składników. ”
„Na niektórych światach importowane są uprawy alternatywne, a dodatkowe koszty są kompensowane przez wzrost podatków. Prywatne firmy, takie jak Rackham Capital Investments i Silva Holdings Inc, przekazały również ogromne kwoty na dostawy artykułów spożywczych, co zostało bardzo docenione przez ogół społeczeństwa.
„Co ciekawe, bezpośrednim beneficjentem zarazy stał się przemysł rybny. Coraz większym zainteresowaniem może pochwalić się dieta pescowegetarian, a wielu celebrytów deklaruje nową pasję do dań z owoców morza przy braku świeżych owoców i warzyw. ”
Mimo to miliardy osób korzystają teraz z racji posiłkowych, które oferują tylko podstawowe odżywianie. Organizacje charytatywne wysyłają pomoc wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, ale przyznają, że ich zasoby zostały już maksymalnie wykorzystane.
„Ponieważ zmutowana zaraza okazała się tak skuteczna w niszczeniu ziemi uprawnej”, powiedział Cross, „ostrzeżenia Masona Chu’s , że możemy stanąć w obliczu plagi w całej galaktyce, prawdopodobnie staną się gorzką rzeczywistością”.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.