Zaraza ma syntetyczne źródło

Komisja ds. Plagi zidentyfikowała przyczynę zarazy, która zrujnowała uprawy na wielu światach.

Gino Borstein z Federalnej Agencji Wywiadowczej dostarczył raport w imieniu grupy zadaniowej supermocarstw:

„Współpracując z Rockforth Corporation, potwierdziliśmy, że nawóz EX7 został celowo zanieczyszczony związkiem chemicznym krótko po rozpoczęciu masowej produkcji”.

„Zanieczyszczenie ma unikalny skład syntetyczny zaprojektowany specjalnie w celu wprowadzenia wysoce agresywnego patogenu, który szybko niszczy materię roślinną. Nasze dochodzenie ujawniło kilka potencjalnych źródeł i spodziewamy się wkrótce zidentyfikować miejsce pochodzenia zanieczyszczenia ”.

Adalyn Cross, dziennikarka Vox Galactica, skomentowała:

„Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to rozgrzesza Rockfortha od spowodowania zarazy. Ale biorąc pod uwagę nie do końca restrykcyjne podejście firmy do kontroli regulacyjnych na światło dzienne mogą wyjść jeszcze nowe informacje. Na prośbę Międzygwiezdnego Stowarzyszenia Rolnictwa komentatorzy jako dowód wskazali, że firma stawiała zysk ponad bezpieczeństwem. ”

„Pytanie brzmi: kto stoi za próbą wyeliminowania zasobów żywnościowych dla miliardów ludzi? Czy mamy do czynienia z atakiem terrorystycznym na skalę międzygwiezdną? A może była to próba zrujnowania Rockfortha, być może popełniona przez rywala korporacyjnego? ”

Z powiązanych wiadomości, dodatkowe kontrole ładunku zostały wprowadzone w portach kosmicznych po szybkim rozprzestrzenianiu się zarazy. Badacze wysnuli teorię, że skażone towary przewożone przez niczego niepodejrzewających przedsiębiorców są winne wprowadzenia zarazy do systemów pozarolniczych.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.