Mieszkańcy Golcondy przenoszą się do Forester’s Choice

Mieszkańcy pokoleniowego statku Golconda przeprowadzili się do swojego nowego domu – outpostu Forester’s Choice w systemie Upankilis.

Po udzieleniu pomocy osadnikom z Golcondy w ich relokacji, Federacja przygotowała transport ze starej i rozpadającej się już jednostki do outpostu orbitującego wokół Upankilis B 3.

Komunikacja ze statkiem pokoleniowym kilka dni przed przeprowadzką ujawniła pewien niepokój pośród ludzi. Jednakże wieki podróżowania wyczerpały możliwości statku do podtrzymania życia kolonistów i zdecydowana większość poparła decyzję o opuszczeniu statku.

Dowództwo Golcondy potwierdziła, że wciąż będzie prowadzona destylacja nopuje Apa Vietii. Ten unikalny trunek będzie można znaleźć u handlarzy w Forester’s Choice.

Profesor Elizabeth Perez, dziekan wydziału antropologii w Niezależnym Uniwersytecie Oriona, która śledziła masowe przesiedlenie:

„Wielu kolonistów nie wytrzymało i we łzach kierowali słowa podzięki i żalu w stronę statku, który przez stulecia był ich domem. Tłumy chwytały się za ręce i śpiewali pieśni dziękczynne ku Golcondzie .”

” Podczas lotu usłyszałam grupkę młodych, którzy podekscytowani dyskutowali o technologiach, jakie będą dla nich dostępne, być może nieświadomi znaczenia swojej podróży, ale najbardziej uderzająca była wspólna determinacja w utrzymaniu unikalności swej kultury i wspólnemu wkroczeniu w ten nowy rozdział.”

„Pozostaje tylko zobaczyć, czy to społeczeństwo zachowa swój odizolowany charakter, czy z własnej woli zintegruje się z resztą galaktyki. Możemy tylko żywić nadzieję, że ci niezwykli podróżnicy pozostaną sami sobie na tyle długo, by poznać ludzkość 34-ego wieku w swoim własnym tempie.”

By upamiętnić to historyczne wydarzenie, Federacja ogłosiła wyprzedaż przy zakupie dowolnego federalnego statku od 5 do 16 grudnia 3305 roku.  

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.