Co się stało z Dav’s Hope, czyli gdzie podziały się zabytkowe osady?

„Dav’s Hope zniknęło!” – ten prosty i jednocześnie abstrakcyjny w treści komunikat został wysłany w eter 9 czerwca 3306r przez pilota turystycznych linii kosmicznych „Wziiuu!” i natychmiast spowodował konsternację galaktycznej społeczności.

Dav’s Hope to opuszczona osada górnicza znajdująca się na planecie Hyades Sector DR-V c2-23 A 5. Wygląda dość typowo, jak na wczesne osadnictwo w dalekich systemach, natomiast zasłynęła wśród głodnych wiedzy pilotów tajemniczą historią ukrytą pod enigmatycznymi wpisami załogi. Jej całkowite zniknięcie potwierdzone przez wielu pilotów było szeroko komentowane przez galaktyczną elitę.

„To zastanawiające, stawiam na Thargoidów.” –  mówi prof. Ishmael Palin – „Jestem pewny, że żadna szanująca się istota ludzka nie miałaby tej czelności, by zniszczyć tak ważne historycznie miejsce. Obcy musieli poznać naszą kulturę i pozbywają się części naszej historii!”

Innego zdania jest premier Sojuszu, Edmund Mahon:

„Wiedziałem! Ostrzegałem! Dać ludziom Fleet Carriery, to i całą wiochę zabiorą! Pewnie taki jeden z drugim teraz sobie słucha do spaciu alertów z operacji górniczej… to jest chore!” – wyrażał zbulwersowanie premier Mahon – „A słyszałem, że nie tylko Dav’s Hope, ale też całe ruiny starożytnych Strażników! CO ONI Z TYM ROBIĄ?! Brrr… już sobie wyobrażam, jak w ukryciu z jakąś niezdrową perwersją wsadzają tam jakieś artefakty…”

Ani Imperium, ani Federacja nie odniosły się oficjalnie do sytuacji, pojawiają się jednak głosy, że powstać ma kolejna trójstronna komisja śledcza badająca sprawę „porwania” zabytków.

Aktualizacja!

Okazuje się, że za sytuację ze znikającymi zabytkami nie odpowiadają ani Thargoidzi, ani złodzieje, ani tym bardziej zboczeńcy. Dwadzieścia minut temu na komunikatory największych redakcji oraz wszystkich mocarstw dotarła wiadomość nadana przez Federację Pilotów:

„Z satysfakcją zawiadamiamy, że ambitna operacja konserwatora zabytków mająca na celu przegląd, spis, naprawę oraz odświeżenie najważniejszych zabytkowych budowli i urządzeń zakończyła się sukcesem. Wszystkie zabytki pojawią się na swoich miejscach przed 11 czerwca 3306r. Za wszelkie niedogodności i nieudane podróże turystyczne przepraszamy i jednocześnie informujemy, że część niedziałających zabytków powinna znów pracować z pełną wydajnością.”

To nie pierwszy raz, gdy Federacja Pilotów prowadzi działania, które wprowadzają zamieszanie w całej galaktyce. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby za kilka tygodni dotarła wiadomość, że sytuacja związana z Thargoidami to tak naprawdę testowanie nowych produktów konsumenckich Federacji.

5 odpowiedzi Co się stało z Dav’s Hope, czyli gdzie podziały się zabytkowe osady?

 • Anonimowy  napisał(a):

  Coś tu śmierdzi, zdecydowanie brzmi jak jakaś propaganda. Taa konserwator zabytków… muszą coś ukrywać!

 • Anonimowy  napisał(a):

  Zdemontowali oryginał i wstawią wierną kopię. Skandal!

 • DYoda  napisał(a):

  o w morde

 • MAGNUM354  napisał(a):

  BAndyty, żadnego poszanowania dla zabytków!!
  Ale.. z drugiej strony – jesli te zabytki bedą działały teraz jak nowe.. kto wie co się tam bycx może uda nam znaleźć? niee. niemożliwe.. prawda?

 • ShiMan  napisał(a):

  Pitu pitu, a tu Kwiatki jednak pożyczyły "zeskanować"…

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.