Pośród uchodźców zidentyfikowano terrorystów.

W trakcie sprawdzania marlinistów, którzy ubiegają się o azyl, przybywających do Federacji, zlokalizowano kilku członków grupy terrorystycznej NMLA.

Wiceprezydent Brad Mitchell osobiście zainicjował operację Federal Security Service mającą na celu wykrycie wszelkich neomarlińskich ekstremistów ukrywających się wśród uchodźców.

Wiceprezydent przekazał Kongresowi ten raport:

Po tym, jak standardowe skanowanie identyfikacyjne wskazało niektórych potencjalnych podejrzanych, funkcjonariusze FSS zastosowali bardziej indywidualne kontrole i techniki przesłuchań. Znaleźli dziewięć osób, które były aktywnymi członkami NMLA.

Terroryści zostali przetransportowani do zabezpieczonych obiektów w celu dalszych przesłuchań, po czym zostaną przekazani władzom imperialnym. Nasze służby bezpieczeństwa pozostają czujne wobec niebezpieczeństwa, które Liberal Party sprowadziła do naszej społeczności.

Vox Galactica przedstawił oświadczenie liderki społeczności Marlinist, dr Jenny Fairfax:

Jestem naprawdę przerażona, teraz gdy dowiedziałem się, że pośród nas ukrywają się członkowie NMLA. Ci mordercy nie reprezentują zasad marlinizmu i cieszymy się, że możemy współpracować w ich ujęciu i postawieniu przed sądem.

W powiązanych wiadomościach protestujący na kilku światach federalnych ostrzegali przed zwiększoną przestępczością, terroryzmem i szkodami gospodarczymi. Jedynym sposobem uniknięcia tych niepożądanych sytuacji jest odesłanie wszystkich uchodźców z powrotem do Imperium. Kontr-protesty natomiast wzywają otwarcia się dla marlinistów jako ludzi pragnących demokratycznego rządu.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.