Eksodus marlinistów trwa.

Imperium nakłada blokady na kolejne systemy w ramach operacji antyterrorystycznej, zmuszając miliony marlinistów do ucieczki ze swoich domów.

Po atakach terrorystycznych NMLA w regionach, w których dominują przekonania polityczne marlinizmu, wprowadzono stan wojenny.

Obywatele kilku systemów, w tym 234 G. Carinae, Baltah’Sine, Beatis, CD-39 3269, Chana, HIP 39470, Mazahuanses oraz Nahuatl, zaczęli masowo się ewakuować aby uniknąć aresztowań. Istnieją doniesienia naocznych świadków o ludziach stłoczonych ponad miarę na wszelkich dostępnych statkach, jakie mogą znaleźć.

Vox Galactica przedstawił następujące oświadczenie dr Jenny Fairfax, przywódczyni społeczności marlinistów i zwolenniczki demokratycznych reform:

„To nie jest poszukiwanie terrorystów – to krucjata przeciwko każdemu, kto podziela marzenie Marlina Duvala o Republice. Takie brutalne prześladowania nie pozostawiają nam innego wyboru, jak tylko ryzykować własne życie, w poszukiwaniu schronienia gdzie indziej ”.

W Senacie garstka senatorów wyraziła obawy dotyczące traktowania obywateli przez służby imperialne, na co odpowiedział Denton Patreus:

„Bezpieczeństwo Imperium jest najważniejsze. Te światy kryją bezwzględnego wroga, który już wymordował tysiące. Nie spoczniemy, dopóki trucizna neomarlińska nie zostanie wypalona, nawet jeśli oznacza to wytropienie każdego, kto może być nosicielem tej infekcji.

Imperialna marynarka wojenna szuka wszystkich statków transportujących uchodźców marlinistów, ale istnieją dowody na to, że niektóre dotarły już do systemów kontrolowanych przez Federację.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.