Marlinistyczni uchodźcy lecą do Federacji

Imperium wystąpiło do Federacji z oficjalnym żądanie o ekstradycję wszystkich marlinistycznych uchodźców politycznych, którzy zbiegli w jej przestrzeń.

Setki tysięcy wyznawców ideologii republikańskiej opuściło swoje domy po zbrojnych działaniach antyterrorystycznych. Imperialna blokada w systemie Ackwada uniemożliwiła ucieczkę dziesięciu megashipów, ale w systemach federalnych Charunder, Ennead, HIP 36081, LTT 1935, LTT 3607 i Thetis pojawiły się inne, przewożące ogromną liczbę marlinistów. Uważa się też, że wiele mniejszych statków rozpierzchło się po całej galaktyce.

Ambasadorka Imperium, Imogen Luciana, wystosowała oficjalne żądanie:

„Federacja ukrywa potencjalnych przestępców, którzy są powiązani z terrorystami z frakcji NMLA. Domagamy się zatrzymania i zwrócenia ich nam, byśmy mogli postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości”.

Ambasador Federacji Jordan Rochester, który niegdyś był zaręczony z księżniczką Aisling Duval w oficjalnej odpowiedzi odmówił wydania uchodźców:

„Obecnie nie istnieje umowa ekstradycyjna dotycząca niekaranych obywateli, a ci ludzie wystąpili do nas o azyl polityczny. Wystąpiłem z prośbą do Kongresu, aby udzielić im schronienia na terenie Federacji, a także by udzielić ochrony wszystkim marlinistom, którzy uciekają przed dyskryminacją ze strony Imperium.”

Choć nie ma żadnych dowodów na to, że marliniści obrali za kurs przestrzeń Sojuszu, premier Edmund Mahon potwierdził, że są oni mile widziani. Niektóre systemy niezależne również oferują pomoc, inne jednak ostrzegają, że będą stawiać opór przed jakimkolwiek napływem uchodźców.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.