Federacja oskarżona o wspieranie NMLA

Imperium ujawniło nowe dowody, które sugerują, że grupa terrorystyczna NMLA może otrzymywać pomoc z wewnątrz Federacji.

Raport z Imperial Internal Security Service stwierdził:

Na podstawie informacji przekazanych przez inżyniera Liz Ryder zlokalizowaliśmy opuszczony warsztat, w którym na podstawie jej planów skonstruowano materiały wybuchowe. Znaleziono ślady żrących thargoidzkich enzymów, odpowiadających ładunkom użytym podczas ostatnich bombardowań.

Mikroznakowanie na kontenerach towarowych identyfikowało dostawy masowe sprzętu z systemu federalnego w neutralnej przestrzeni, gdzie naszym zdaniem NMLA ma drugą fabrykę bomb. Agenci IISS prowadzą obecnie dochodzenie w celu potwierdzenia tych ustaleń .

Ambasador federalny Jordan Rochester zaprzeczył tym zarzutom:

Sugestia, że jesteśmy odpowiedzialni za rodzimych ekstremistów w Imperium jest śmieszna. Podobnie jak w przypadku prześladowania marlinistów, jest to kolejna wymówka dla nieumiejętności rozwiązania imperialnych problemów.

Ambasador Imperium Imogen Luciana odpowiedział:

Od dawna krążyły pogłoski, że NMLA ma wsparcie w systemach Federacji w swych próbach zdestabilizowania Imperium i promowania republikańskiej propagandy. Jeśli to prawda, będą poważne konsekwencje.

W innych powiązanych z tematem wiadomościach, niektóre systemy federalne z trudem radzą sobie z napływem uchodźców marlinistycznych. Nieposłuszeństwo społeczne, niedobory żywności i epidemie zostały zgłoszone w systemach Thetis, LTT 1935 i HIP 36081.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.