Supermocarstwa reagują na działania NMLA

Po ataku terrorystycznym neomarlinistów na federalny port kosmiczny stosunki między Imperium a Federacją uległy znaczącemu pogorszeniu.

Kepler Orbital w systemie Atropos został zbombardowany przez NMLA w celu wyeliminowania kilku schwytanych członków, zanim mogli zacząć ujawniać informacje w trakcie przesłuchania przez Federal Security Service.

Ambasador Imperium Imogen Luciana złożył następujące oświadczenie:

NMLA była oczywiście w stanie wykorzystać swoje fabryki produkujące bomby w systemie LTT 1935. Gdyby Federacja nie przeciwstawiła się naszemu śledztwu, zamknęlibyśmy je i udaremnilibyśmy ten atak.

Nasze ostrzeżenie przed ekstremistycznym zagrożeniem zostało zlekceważone, a teraz Federacja płaci za to wysoką cenę. Ponownie nalegamy, aby wszyscy marliniści zostali repatriowani do Imperium.

Ambasador Jordan Rochester nie odpowiedział, ale potwierdził, że ambasady federalne w kilku systemach imperialnych zostały zamknięte po gwałtownych protestach antymarlinistycznych, które zagroziły życiu personelu dyplomatycznego.

W Kongresie wiceprezydent Brad Mitchell bezpośrednio obwinił Prezydent Gabinetu Cieni Felicię Winters za niedawny atak. W bardzo emocjonalnym wystąpieniu powiedział: „oferowanie schronienia wszystkim marlinistom to tak jak gdyby terroryści pukali do naszych drzwi a Winter je otwiera nie pytając kto jest po drugiej stronie”. Inni kongresmeni zarzucali jej także fakt że priorytetowo traktowała pomoc dla obywateli imperium kosztem federalnych.

Istnieją dowody na to, że Winters traci obecnie część swojego niedawno zdobytego poparcia politycznego. Jednak popularność Liberal Party’s pozostaje wysoka po opublikowaniu rewelacji o rzekomym powiązaniu Prezydenta Hudsona ze zniszczeniem statku Starship One.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.