Widmo wojny

Ataki terrorystyczne NMLA i marlinowski kryzys uchodźczy spowodowały wzrost wydatków zbrojeniowych zarówno ze strony Imperium, jak i Federacji.

The Federal Times doniósł o działaniach prezydenta Zachary’ego Hudsona:

Wykorzystując publiczne nastroje po bombardowaniu przez neomarlińczyków federalnego portu kosmicznego, prezydent Hudson ponownie zajął pozycję obrońcy Federacji. Jest to ewidentnie wyrachowane działanie skierowane w celu odzyskania władzy politycznej po negatywnych skojarzeniach w związku z procesem w sprawie Starship One.

Akceptacja jaką wygłosiła liderka opozycji – Felicja Winters, dla marlinistycznych uchodźców jest mało popularna, w związku z ukrywającymi się wśród nich terrorystami. Jednak w Kongresie są osoby o chłodniejszym spojrzeniu i uważają że sprowokowanie Imperium może doprowadzić do znacznie większej liczby ofiar śmiertelnych.

Odpowiedź Imperium skomentowana na łamach The Imperial Herald:

Oprócz budowy nowych Capitalshipów senator Denton Patreus nakazał również wycofanie finansowania dla Aegis. Senat jest zgodny, że odkąd aktywność Thargoidów zmniejszyła się, należy teraz skupić się na Federacji, a także na wewnętrznym zagrożeniu ze strony NMLA.

Współpraca między supermocarstwami szybko dobiega końca, co prowadzi do stanu międzygwiezdnego konfliktu. Istnieje realna możliwość, że żądanie neomarlinistów dotyczące rewolucyjnej zmiany może mieć większe reperkusje, niż zamierzali.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.