Rackham buduje placówkę na „Dachu Wszechświata”

Multimiliarder Zachary Rackham buduje stałą placówkę w najdalszym układzie ponad płaszczyzną naszej galaktyki.

Placówka orbitalna będzie zlokalizowana w systemie HIP 58832 – powszechnie uważa się, że znajduje się on w galaktycznym zenicie, jednym z najwyższych miejsc, do których można dotrzeć.

Projekt jest finansowany przez korporację Rackham Capital Investments, przy ścisłej współpracy Universal Cartographics i kilku innych organizacji naukowych. Lokalizacja placówki sprawi, że będzie ona idealna do zbierania danych astronomicznych na temat ogólnej struktury galaktycznej spirali.

Rackham zwrócił uwagę na to historyczne przedsięwzięcie naukowe ze swojego prywatnego kompleksu willi na Archipelagu Rhea:

„W czasach, gdy latałem na szlakach handlowych w swoim używanym Sidewinderze pomysł, by dotrzeć i stanąć na dachu wszechświata był nieuchwytnym marzeniem. Teraz… nowa generacja statków i ich pilotów pozwoliła urzeczywistnić moją wizję”.

„Bez wątpienia gdy już będzie gotowa, w placówce dojdzie do wielu ważnych odkryć i obserwacji naukowych, niemniej co ważniejsze, będzie tam bar – a drinki stawiam ja!”

Rzecznik Rackham Capital Investments potwierdził później, że placówka w systemie HIP 58832 rozpocznie pracę 17 grudnia 3306 r., Wyjaśnił jednak, że nie ma gwarancji zwrotu kosztów drinków zamówionych w barze.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.