Sojusz: trwa odliczanie do wyborów

Sojusz wszedł w okres politycznej kampanii, mającej na celu wybranie nowego premiera.

Powołanie głowy rządu odbywa się co 6 lat, następne głosowanie odbędzie się 25 lutego 3307-go roku.

W przeciwieństwie do Federacji, w Sojuszu nie ma żadnych partii politycznych. Zgromadzenie składa się z kongresmenów, z czego każdy reprezentuje rządzącą frakcję systemu będącego członkiem sojuszu i to oni będą oddawać głosy, ale elektorzy zwykle słuchają głosu swoich środowisk.

Obecny premier – Edmund Mahon, który piastuje swoje stanowisko od 3301 roku obecnie stara się o reelekcję, jeśli mu się powiedzie, będzie pierwszym premierem, który będzie działał dłużej niż jedną kadencję.

Jest jednak kilka osób, które rzuciło rękawicę Mahonowi, największe poparcie ma kongresmenka Nakato Kaine z systemu Tionisla, stała się ona twarzą niezadowolenia zgromadzenia, często ostro krytykując obecną władzę za coraz większe uzależnianie Sojuszu od pozostałych supermocarstw i korporacji.

Podczas pilnej debaty nt. nowej fali ataków Thargoidów, Kaine wypowiedziała takie słowa:

Czy możemy być zaskoczeni, że rasa Thargoidów po raz kolejny nas atakuje, podczas gdy my bezczelnie wdzieramy się na ich terytoria? Nasza obsesja na punkcie meta-alloys sprawiła, że to my jesteśmy agresorami! To nie jest ten sam Sojusz, któremu Obiecałam służyć. Nadszedł czas na nowy kierunek.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.