Historyczne spotkania na Szczycie Galaktycznym

Przywódcy Sojuszu, Imperium i Federacji po raz pierwszy w historii rozmawiali twarzą w twarz, odbyło się to na konferencji dyplomatycznej w systemie Sirius.

Korespondent polityczny Conrad Sterling opublikował dla Vox Galactica następujący raport:

Szczyt Galaktyczny gromadząc wielu polityków w jednej izbie konferencyjnej już zapisał się w annałach historii. Optymistyczne wypowiedzi wstępne kanclerza Andersa Blaine’a i premiera Edmunda Mahona spotkały się z aplauzem. Prezydent Zachary Hudson natomiast był bardziej szorstki, i w swojej wypowiedzi przypominał pozostałym, że ich decyzje dotkną miliardy ludzi.

Porządki obrad i tematy debat na najbliższe trzy tygodnie zostały sformalizowane. Duża część pracy będzie wykonywana za kulisami przez personel dyplomatyczne, które będą podejmowały ważne decyzje w małych cichych gabinetach.

Jak dotąd ogólny ton wypowiedzi był uprzejmy, chociaż może to nie potrwać długo. Jak można było przewidzieć, interakcje między delegacjami imperialnymi i marlinistami były „lodowate”, a senator Denton Patreus ostentacyjnie ich ignorował podczas dyskusji.

Premier Jenna Fairfax natomiast cieszyła się bardzo serdecznym spotkaniem z prezydent gabinety cieni Felicią Winters. Dołączyła do nich Jasmina Halsey, która nieoficjalnie towarzyszyła Winters.

Jednym z ważniejszych nieobecnych jest ambasador federalny Jordan Rochester, którego rodzina podlega prawnej kontroli po zbrodniach jego starszego brata Jupitera Rochestera. To przynajmniej oszczędziło Jordanowi niezręczności związanej z koniecznością formalnego powitania swojej byłej narzeczonej, księżniczki Aisling Duval. Ale jest wielce prawdopodobne, że w nadchodzących tygodniach nie zabraknie napięć między innymi delegatami .

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.