Odwołane wybory w Sojuszu przyczyną protestów

Odroczenie wyborów nowego premiera doprowadziło do licznych zamieszek w systemach Sojuszu.

Głosowanie Zgromadzenia Sojuszu pierwotnie zaplanowano na czwartek 25 lutego. Data ta pokryła się z początkiem Szczytu Galaktycznego, co spowodowało, że obecny premier Edmund Mahon zaproponował, aby odłożyć wybory o trzy miesiące.

Na wielu światach Sojuszu liczne i duże marsze protestantów wywarły presję na lokalne siły policyjne. Niektórzy przywódcy cywilni potępili Mahona za wykorzystywanie konferencji dyplomatycznej jako pretekstu do przedłużenia swojej kadencji.

Mahon odniósł się do niepokojów społecznych jako spowodowanych przez „głośną mniejszość agitatorów” i podkreślił, że opóźnienie leży w najlepszym interesie Sojuszu.

Radna Nakato Kaine, główny rywal Mahona, udzielił protestom pełnego poparcia. Kaine stała się symbolem tego publicznego sprzeciwu, a niektórzy polityczni eksperci sugerują, że mogłaby wygrać wybory, gdyby odbyły się w tym tygodniu.

W rozmowie z The Alliance Tribune, radna Kaine powiedziała:

To ostatnia z serii krótkowzrocznych decyzji i jest jasne, że ludzie nie ufają już swojemu Premierowi. Z tego powodu, pomimo że uważam Szczyt Galaktyczny za stratę czasu, wezmę udział w tej konferencji, aby upewnić się, że program Mahona nie zdominuje obrad.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.