Przejęcie Lakon Spaceways uznano za nielegalne

Przejęcie Lakon Spaceways przez Core Dynamics zostało anulowane po ujawnieniu nielegalnych działalności.

W dochodzeniu przeprowadzonym przez Niezależną Komisję ds. Równości Rynków stwierdzono, że były dyrektor generalny Core Dynamics, Jupiter Rochester, „wywierał nadmierny wpływ na akcjonariuszy Lakon, w tym przekupstwo i szantaż”. Okazałą się że nowym nominatom do rady dyrektorów, zapłacono za zatwierdzenie wrogiego przejęcia.

Dochodzenie zostało również uwzględnione w niedawnym procesie Federalnego Sądu Najwyższego, który wykazał, że Jupiter Rochester był bezpośrednio odpowiedzialny za zniszczenie statku Starship One w 3301. W obu przypadkach założył firmy fikcyjne, aby przesyłać ogromne fundusze za pośrednictwem niezarejestrowanych systemów bankowych.

Core Dynamics odmówił komentarza w sprawie zarzutów, ale jego zespół prawny zakończył proces transferu. Cała korporacja jest obecnie w rozsypce, ponieważ kilka działów staje się niezależną frakcją pod nazwą Jupiter Division.

W Lakon Spaceways, Trent Delaney i kilku innych dyrektorów zrezygnowało z pełnionych funkcji. Podczas nadzwyczajnego spotkania najważniejsi udziałowcy zatwierdzili przywrócenie Naomi Landseer na stanowisko przewodniczącej.

Przy spadających wartościach akcji i niskim poziomie zaufania w branży przyszłość firmy pozostaje niepewna. Jednak Sirius Corporation potwierdziła, że ​​złożyła wstępne oferty dotyczące nabycia Lakon jako spółki zależnej.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.