Sojusz udziałowcem Lakon

Zgromadzenie Sojuszu zatwierdziło zakup większościowego pakietu akcji Lakon Spaceways, uzyskując częściowe prawo własności do firmy stoczniowej.

Próba przejęcia przez korporację federalną Core Dynamics została niedawno odwołana z powodu nielegalnych praktyk jej byłego dyrektora generalnego Jupitera Rochestera. Sojusz uratował Lakon przed możliwą niewypłacalnością, wykorzystując fundusze rządowe do zakupu udziałów i zwiększenia inwestycji.

Naomi Landseer, przywrócona przewodnicząca rady dyrektorów Lakon, ogłosiła:

Cieszymy się, że możemy stać się bliższymi partnerami z Sojuszem. Postrzegamy to jako naturalny postęp w następstwie udanej współpracy przy poprzednich projektach. Z przyjemnością informuję klientów, że produkcja statków Lakon będzie bez żadnych przerw kontynuowana. 

Chociaż niektórzy członkowie Zgromadzenia głosowali przeciwko tej decyzji, w tym kandydat w wyborach Nakato Kaine, istnieje szerokie poparcie dla tej decyzji biznesowej zarówno opinii publicznej jak i przedstawicieli przemysłu. Także Rada Admirałów wyraziła wdzięczność, że kluczowy dostawca zbrojeniowy nie będzie kontrolowany przez inne supermocarstwo lub korporację.

Większość personelu i zasobów Lakon będzie przenoszona do przestrzeni Sojuszu, chociaż jego statki pozostaną dostępne do zakupu w całej galaktyce. Plany budowy nowej siedziby Lakon Spaceways w systemie Alioth są już na bardzo zaawansowanym etapie.

Co o tym myślisz? Zostaw jakiś komentarz po sobie

Pisząc to możesz użyć dodatkowych hacków: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.